قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 289230
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

270 دستگاه اتوبوس‌های شهری قم در مرز فرسودگی قرار دارند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: متأسفانه سن ناوگان اتوبوسرانی شهر قم در حال حاضر در مرز 8 سال قرار دارد، استاندارد عمر یک اتوبوس 10 سال است.به گزارش قم پرس؛ عباس ذاکریان با اشاره به وضعیت عمر ناوگان اتوبوسرانی شهر قم، اظهار کرد: متأسفانه سن ناوگان اتوبوسرانی شهر قم در حال حاضر در مرز 8 سال قرار دارد، استاندارد عمر یک اتوبوس 10 سال است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با تاکید بر اینکه افزایش عمر ناوگان اتوبوسرانی و رسیدن به سن فرسودگی روند خدمات‌رسانی شهری را دچار مشکل و حجم آلایندگی‌های هوا افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: قیمت خرید اتوبوس نسبت به آخرین باری که شهرداری از دولت در سال 88 با یارانه 82.5 درصدی اتوبوس خریداری کرده است بیش از 6 برابر افزایش پیدا کرده است.
ذاکریان اذعان کرد: در حال حاضر شهرداری برای خرید هر دستگاه اتوبوس باید اعتباری بالغ‌بر 600 میلیون تومان هزینه کند که این رقم کاملاً از توان تمام شهرداری‌ها خارج است.
وی با بیان اینکه طرحی از جانب دولت مبنی بر نوسازی ناوگان اتوبوسرانی ارائه‌شده که هنوز به شهرداری‌ها ابلاغ نشده است، اظهار کرد: اگر دولت یارانه‌ای به شهرداری‌ها برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و به‌ویژه اتوبوسرانی اختصاص ندهد شهرداری به‌هیچ‌ عنوان توان و قدرت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را ندارد، دولت از انتهای سال 87 یارانه‌های سازمان اتوبوسرانی را به‌صورت کامل قطع کرده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه در حال حاضر 320 دستگاه اتوبوس عمومی در سطح شهر قم مشغول خدمت‌رسانی است، گفت: از این ‌بین 50 دستگاه را اتوبوس‌های نو با ضریب استاندارد یورو 4 و مابقی اتوبوس‌ها را نوعاً اتوبوس‌هایی با عمر و سن بالا تشکیل می‌دهد.
اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم
18

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top