قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 289260
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۱۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

57 درصد جمعیت قم زیرپوشش تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم گفت: 57 درصد جمعیت استان قم که شامل 750 هزار تن می شود زیرپوشش این سازمان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی قم علی اصغر دادخواه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته تامین اجتماعی از 19 الی 25 تیرماه اظهار داشت: جمعیت بازنشستگان استان قم 34 هزارتن می باشد که به همراه خانواده هایشان شامل 80 هزارتن هستند و ماهانه 450 میلیارد ریال به آنها مستمری پرداخت می شود.

جمعیت استان قم در سرشماری سال 95، یک میلیون و 292 هزار و 283 تن اعلام شده است که تعداد 95.2 درصد در مناطق شهری و 4.8 درصد در مناطق روستایی ساکن هستند و همچنین حدود 49 درصد از جمعیت این استان را زنان و 51 درصد را مردان تشکیل می دهند.
وی افزود: این سازمان هیچ گونه بدهی به بازنشستگان استان قم ندارد و تا به امروز همه مستمری ها را پرداخت کرده است.
به گفته وی، در استان قم 2 هزار و 800 تن بیمه بیکاری دریافت می کنند که ماهانه 35 میلیارد ریال به آنها مستمری پرداخت می شود و طبق هماهنگی های صورت گرفته با دفاتر کاریابی، به مشاغل جدید معرفی می شوند.
دادخواه با بیان این که در استان قم چهار شعبه اصلی تامین اجتماعی وجود دارد گفت: 2 شعبه اقماری و سه شعبه کارگزاری فعال است که در هفته تامین اجتماعی 2 شعبه کارگزاری در منطقه نیروگاه و میدان امام خمینی به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: این شعبه ها جهت تسهیل در خدمات رسانی به عموم مردم استان قم در مناطق مختلف راه اندازی شده است ضمن این که یک شعبه اصلی تامین اجتماعی نیز به زودی در منطقه پردیسان ایجاد می شود.
پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال 1390 به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
دادخواه با اشاره به این که در استان قم 12 هزار و 800 کارگاه فعال می باشد گفت: این تعداد کارگاه ها از اتحادیه ها و اتاق اصناف مجوز فعالیت دریافت کرده اند همچنین 2 هزار کارگاه در مناطق صنعتی قم از سازمان صنعت، معدن و تجارت مجوز دارند که از این سازمان خدمات دریافت می کنند.
وی بیان داشت: این تعداد کارگاه یک هزار و 400 میلیارد ریال بدهی معوقه به این سازمان داشتند که در سال جاری با فراخوان طرح بخشودگی جرائم با هدف حمایت از کالای ایرانی، یک هزار و 100 کارگاه با 600 میلیارد ریال بدهی درخواست بخشودگی جرائم دادند که بدهی آنها تقسیط شد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین شهرداری قم بدهی های معوقه به این سازمان را با دستور رئیس شورای اسلامی شهر قم و شهردار که 200 میلیارد ریال بود پرداخت کرد و از این طریق حق بیمه کارگران و رانندگان پرداخت شد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم همچنین با اشاره به رونق تولید و اشتغال در استان گفت: همه دستگاه ها فعال هستند تا آمار بیکاری در قم کاهش پیدا کند و با حمایت از کالای ایرانی به سمت توسعه اشتغال و کارآفرینی حرکت کنیم.
وی در ادامه، از توسعه الکترونیکی شدن خدمات خبر داد و گفت: از سال 95 تا کنون 15 درصد صدور دفترچه ها کاهش پیدا کرده است و به دنبال کاهش 30 درصدی صدور دفترچه های بیمه در استان قم هستیم.
وی گفت: در این طرح الکترونیکی افرادی که زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قم هستند می توانند با مراجعه به مراکز درمان تامین اجتماعی و بیمارستان امام رضا(ع) و بدون جدا کردن برگه ای از دفترچه و تنها با کد ملی از خدمات درمانی بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: همچنین میز خدمت جهت خدمات رسانی و تکریم مراجعه کنندگان بیمه شده در تمامی مراکز تامین اجتماعی عملیاتی شده است و تا پایان شهریورماه به دنبال کیفی سازی خدمات آن هستیم.
به گفته وی از سال 96 تا کنون خدمات غیرحضوری برای کاهش رفت و آمد کارفرمایان به مراکز تامین اجتماعی استان قم فراهم شده است تا کارفرمایان لیست کارگران را از طریق سامانه اینترنتی به این سازمان ارسال کنند.

 

78 هزار تن در قم از خدمات بیمارستانی استفاده کردند

مدیردرمان تامین اجتماعی استان قم گفت: 78 هزار تن معادل 10 درصد جمعیت بیمه شده این استان طی سال گذشته از خدمات بیمارستانی استفاده کردند.

داود علیمحمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته تامین اجتماعی از 19 تا 25 تیرماه اظهار داشت: در همین مدت 66 هزار تن در 9 بیمارستان قم که طرف قرارداد تامین اجتماعی هستند و 12 هزار تن در بیمارستان امام رضا(ع) بستری شدند.
وی با اشاره به این که تامین اجتماعی استان قم در 2 حوزه بیمه ای و درمانی خدمات ارائه می کند گفت: در قم 881 مرکز طرف قرارداد با تامین اجتماعی هستند و یک بیمارستان امام رضا(ع) و سه مرکز درمانی متعلق به تامین اجتماعی است که خدمات درمانی به مردم ارائه می کند.
وی افزود: در سال گذشته 296 میلیارد تومان توسط مراکز طرف قرارداد و 75 میلیارد تومان توسط بیمارستان و مراکز درمانی تامین اجتماعی قم خدمات به بیمه شدگان ارائه شده است.
وی اضافه کرد: در سال گذشته پنج میلیون و 800 مرتبه به مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی و 2 میلیون و 200 مرتبه به مراکز تامین اجتماعی قم مراجعه شده است.
وی با بیان این که در سال گذشته 25 هزار نسخه برای بیماران صعب العلاج صادر شده است گفت: این تعداد نسخه، 28 میلیارد تومان هزینه در برداشته که از سوی تامین اجتماعی قم پرداخت شده است.
وی ادامه داد: با کمبود منابع مالی که در اختیار داریم، خدمات رسانی به بیماران صعب العلاج در اولویت است.
وی از صدور نسخه های الکترونیکی خبر داد و گفت: در سال گذشته یک میلیون و 200 نسخه الکترونیکی صادر شد که این امر منجربه استفاده از خدمات تامین اجتماعی بدون استفاده از برگه های دفترچه های درمان گردید.
علیمحمدی همچنین با اشاره به خدمات سیستم ارجاع گفت: در این سیستم بیمار با تشکیل پرونده به صورت الکترونیکی در مرحله اول به پزشک عمومی و بعد در صورت نیاز به پزشک تخصصی ارجاع داده می شود که سال گذشته از این طریق 11 درصد از جمعیت بیمه شدگان ارجاع داده شده است.
57 درصد جمعیت استان قم که شامل 750 هزار تن می شود زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی هستند.

منبع : اداره کل تامین اجتماعی استان قم

قم پرس : منتظر دریافت پیام های سفارش آنلاین انواع آگهیشما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top