قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 290381
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۴۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

با مدیریت بهینه منابع و مصارف، منطبق بر شاخص های به روز علمی، شاخص های سلامت بهبود خواهد یافت

با مدیریت بهینه منابع و مصارف، منطبق بر شاخص های به روز علمی، شاخص های سلامت بهبود خواهد یافت

 

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با راه اندازی و اتمام طرح های عمرانی در دست اجرا، حداقل ۲۴۰۰۰ تخت بستری به ظرفیت تخت های بستری کشور افزوده شده است.

 

به گزارش وبدا، دكتر قاسم جان بابايي در جلسه مشترك با اعضا هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برنامه ریزی و تلاش برای ارتقاي وضعیت بهداشت و درمان، وظیفه تمامی دانشگاه های علوم پزشکی است.

 

وي افزود: استقرار نظام سطح بندی خدمات بهداشت و درمان و اجرای کامل سیستم ارجاع از مهمترین عناصر مدیریتی و نرم افزاری حوزه سلامت محسوب می شود که به طور همزمان سلامت و رضایت خدمت گیرندگان و ارائه دهندگان خدمت را تضمین می كند.

 

دكتر جان بابايي یکی از مفاهیم علمی نظام سطح بندی را تقسيم بندي خدمات در گروه های عمومی، تخصصی و فوق تخصصي و افراد صاحب صلاحیت، برشمرد و گفت: محل ارائه خدمت و تجهیزات مورد نیاز برای هر یک از این خدمات بايد دقیقا تعریف شود.

 

معاون درمان وزارت بهداشت درخصوص راهنماهاي باليني گفت: مجموعه ای از راهنماهای بالینی خدمات تشخیصی و درمانی با نظر اعضاي هیات های بورد تخصصی تدوین و ابلاغ شده است و تدوین راهنمای بالینی سایر خدمات نیز در حال انجام است.

 

وي اظهار داشت: راهنماهای بالینی به ما کمک می کند تا برای حفاظت از سلامت مردم و صیانت از جایگاه حرفه ای جامعه پزشکی روش های تشخیصی و درمانی تهاجمی، پرهزینه و پرعارضه را با استناد به معیارهای علمی به سمت روش های ساده تر سوق دهیم تا همه بیماران به خدمات واقعی که به آن نیاز دارند دست پیدا کنند.

 

دكتر جان بابايي گفت: دانشگاه های مادر و تیپ یک مانند دانشگاه علوم پزشکی زاهدان علاوه بر ارائه خدمات سلامت به مردم وظیفه تولید دانش و تربیت نیروی انسانی تخصصی و فوق تخصصی را نیز برعهده دارند.

 

وي با بيان اينكه توسعه شاخص های پژوهشی و آموزشی به طور مستقیم بر ارتقاي کیفیت خدمات بهداشت و درمان مردم موثر است، خاطر نشان كرد: می توان با ادغام توانمندی ها و ظرفیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه در نظام ارائه خدمات به مردم، هم شاخص های آموزش پزشکی و هم شاخص های خدماتی را ارتقا بخشید،با اجرای طرح تحول در حوزه اموزش پزشکی به اهداف خود نزدیک شده ایم.

 

معاون درمان وزارت بهداشت تصريح كرد: اگر در مسیر خدمت به مردم قصد قربت وجود داشته باشد و همه ما به خاطر رضای خداوند و سلامت بندگان او قدم برداریم، مطمئنا خداوند هم ما را در حل مشکلات یاری خواهد کرد.

 

دكتر جان بابايي بيان كرد: ارائه کنندگان مستقیم خدمت و همکاراني که در بیمارستان ها و دیگر مراکز خدماتی وابسته به دانشگاه به فعالیت مشغول هستند از اجزاي مهم تیم اجرائی نظام سلامت محسوب می شوند و برقراری ارتباط با این عزیزان و بیان شفاف واقعیت ها و انتظارات، بخش زیادی از اهداف نظام سلامت در خدمت رسانی مطلوب به مردم را محقق خواهد کرد.

 

وي گفت: روحیه کار تیمی، پایبندی به اصول و اخلاق حرفه ای، همدلی و همراهی تمامی اعضاء تیم مدیریتی و اجرائی دانشگاه لازمه توفیق در انجام وظائف محوله است که خوشبختانه شاهد تمامی این مولفه ها در دانشگاه های کشور هستیم.

 

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به با راه اندازی و اتمام طرح های عمرانی در دست اجرا، گفت: حداقل ۲۴۰۰۰ تخت بستری به ظرفیت تخت های بستری کشور افزوده شده است.

 

وي در پايان يادآور شد: توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان به خودی خود منجر به ارتقاي کیفیت خدمات نمی شود و بهبود وضعیت سلامت مردم نیازمند اعمال مدیریت بهینه منابع و مصارف و تدبیر منطبق بر شاخص های علمی است./219/207

 

جمعه ١٢ مرداد ١٣٩٧ - ٠٩:٢٥ / شماره خبر: ١٧٩٤٨٦ / تعداد نمايش: 156

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top