قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 290409
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

فاز اول مترو قم تا پایان سال 97 به مرز راه‌اندازی می‌رسد

معاون فنی و عمران شهرداری قم گفت: تامین تجهیزات مترو که شامل بحث برق، سیگنالینگ، تهیه واگن‌ها و... در دستور کار پیمانکار است و امیدواریم تا پایان سال 97 فاز اول را به مرز راه‌اندازی برسانیم و در این شرایط باید حداقل سه قطار داشته باشیم.به گزارش قم پرس؛ علیرضا قاری قرآن با بیان اینکه خط اول قطار شهری قم از قلعه‌کامکار تا مسجد مقدس جمکران به طول 14.5 کیلومتر در دو فاز در حال احداث است، گفت: فاز اول این پروژه حدود 6 کیلومتر را شامل می‌شود.
معاون فنی و عمران شهرداری قم با تاکید بر اینکه حفاری 12 کیلومتر از مسیر به صورت مکانیزه انجام شده است، خاطرنشان کرد: باقی مسیر به صورت دستی در حال حفاری است.
قاری قرآن با بیان اینکه 6 ایستگاه در فاز اول راه‌اندازی خواهد شد که به مرور در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، گفت: دو ایستگاه به صورت کامل و 4 ایستگاه در حد سفت‌کاری برای عبور قطار در اختیار قرار خواهد گرفت.
وی اذعان کرد: دو مورد از ایستگاه‌ها در مراحل نهایی است و مابقی به صورت زیرسطحی در حال احداث است؛ با توجه به مسائل ترافیکی مجبور هستیم که کار را به صورت زیرسطحی انجام دهیم.
معاون فنی و عمران شهرداری قم تصریح کرد: در بخش تجهیزات نیز که شامل بحث برق، سیگنالینگ، تهیه واگن‌ها و... در دستور کار پیمانکار است و امیدواریم تا پایان سال 97 فاز اول را به مرز راه‌اندازی برسانیم و در این شرایط باید حداقل سه قطار داشته باشیم.
قاری قرآن اضافه کرد: البته برخی مسائل همچون تغییر نرخ دلار و... ممکن است پروژه را دچار وقفه کند اما پیگیری انجام شده تا بتوانیم طبق هدف‌گذاری به برنامه دست پیدا کنیم و پس از این بخش نیز تکمیل فاز دوم پروژه را به شرط تامین منابع مالی در دستور کار خواهیم داشت.
اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم
10

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top