کد خبر: 290504
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۳۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

لاریجانی تاکید کرد: ضرورت افزایش اختیارات هیأت‌رئیسه در اولویت‌بندی طرح‌ها و لوایح

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مکانیزه شدن شیوه کار مجلس باعث کاهش چاپ و صرفه‌جویی در مصرف کاغذ می‌شود، گفت: برای مدیریت زمان‌ و افزایش سلامت کار مجلس باید تمام رأی‌گیری‌ها ماشینی شود.

علی لاریجانی در نشست کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی با بیان اینکه کمیسیون تدوین آیین نامه به دقت و سرعت عمل مجلس کمک می کند، گفت: آیین نامه داخلی نباید به صورت دائم دستخوش تغییرات شود چرا که مرتب ذهن نمایندگان را بر هم می زند همچنین لازم است تدبیری اندیشیده شود که رأی گیری در مجلس به صورت کامل با ماشین صورت گیرد چرا که در حال حاضر در برخی رأی گیری ها که از شیوه کارت و گلدان استفاده می شود زمینه بر هم ریختگی جلسه نیز ایجاد می شود که بهتر است با ماشینی شدن رأی گیری و حفظ محرمانه آرا، زمان بندی و سلامت کار افزایش یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره چاپ و انتشار مطالب در مجلس اظهار داشت: شیوه کار باید کاملا مکانیزه شود و این تغییر کار نیاز به اصلاح آیین نامه دارد تا مجبور به چاپ موضوعات نباشیم ضمن اینکه مدرن کردن کار مجلس هم کیفیت را را افزایش می دهد و هم صرفه جویی در مصرف کاغذ است.

وی افزود: زمان کار کمیسیون ها در مجلس غوغایی در راهروها به خاطر حضور مهمانان برقرار است که باید حضور این افراد در زمان برگزاری جلسات، ممنوع شود و افرادی که با نمایندگان کار دارند به دفاتر آنها مراجعه کنند.

لاریجانی همچنین درباره انضباط در کمیسیون ها خاطرنشان کرد: راه حل این موضوع مکانیزه کردن ورود و خروج و حضور و غیاب است.

وی اضافه کرد: رسیدگی به لوایح باید نسبت به طرح ها اولویت داشته باشد و حتی باید این اختیار به هیأت رئیسه داده شود تا در برخی اولویت بندی ها ورود کند که این موضوع نیاز به اصلاح آیین نامه دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بررسی بودجه و برنامه در مجلس روش دقیقی ندارد چرا که در مجلس در مدت زمان کمی انجام می شود و کار سخت است ضمن اینکه لازم است یکی از اعضای هیأت رئیسه نیز در کمیسیون برنامه و بودجه عضو باشد.

 

انتهای پیام


+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top