قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 290509
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۰۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

صالحی بر نقش رسانه ها در همگرایی اقوام و انسجام ملی تاکید کرد

صالحی بر نقش رسانه ها در همگرایی اقوام و انسجام ملی تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی با تاکید بر این مطلب افزود: ایران به عنوان مهد تمدن ها همواره کانون همبستگی میان اقوام مختلف کرد، ترک، لر، بلوچ، عرب، ترکمن و ... بوده و اقوام ایرانی که عمدتا در مناطق مرزی استقرار دارند، همواره از فرهنگ، هنر و تمامیت ارضی این دیار حفاظت کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه اقوام مختلف به عنوان فرصتی برای معرفی نمادها، آیین ها، فرهنگ و تمدن کشور به شمار می آیند، تصریح کرد: ممکن است اقوام در برخی کشورها تهدید محسوب شوند ولی اقوام ایرانی همواره در قرون و اعصار، فرصت هایی طلایی برای کشور خلق کرده اند به طوری که در معرفی فرهنگ و تمدن و تقویت دیپلماسی فرهنگی در سطح  بین الملل  نقش آفرینی کرده اند.

صالحی با اشاره به سفر اخیر خود به استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این سفر تفاهم نامه همکاری های مشترک فرهنگی و هنری بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری سیستان و بلوچستان به امضا رسید. بنابراین به ظرفیت های فرهنگی و هنری استان ها و شهرستان ها به ویژه استان های مرزی باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

وی در عین حال تصریح کرد: بخشی از نماد هویتی ایران در استان ها نهفته است از این رو باید در برنامه ریزی های فرهنگی و هنری کوتاه مدت و بلند مدت خود به گونه ای اقدام کنیم که چهره واقعی استان ها با بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی هنری موجب ارتقا و معرفی فرهنگ و تمدن ایران بزرگ اسلامی شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به نقش رسانه ها در همگرایی ملی گفت: رسانه ها نباید به اختلافات قومی دامن بزنند و اگر مشکلی وجود دارد باید با توجه به رسالت رسانه ای بر رفع مشکلات اهتمام داشته و همگان را بر ایجاد وحدت و همگرایی ملی دعوت کنند.

وی رسانه ها را آیینه ای برای معرفی اقوام ایرانی در کشور و جامعه بین الملل برشمرد و ادامه داد: دشمن همواره سعی کرده از تهدیدات ناشی از تنوع و تعدد قومیتی به نفع خود سود ببرد و در  ایجاد شکاف برای رسوخ سیاسی و فرهنگی به کشور بکوشد اما همواره بزرگان سیاسی و عموم اقوام مانع نفوذ دشمن شده اند. رسانه ها با نقشی که در فرهنگ سازی و معرفی قومیت های مختلف دارند می توانند این فرصت ها را تقویت کنند و در معرفی آن و گره زدن آن به فرهنگ عمومی کشور تلاش نمایند.

صالحی افزود: تبیین ظرفیت قومیت ها، احترام به اقوام مختلف کشور، تاکید بر نقش و جایگاه قومیت ها در تقویت دیپلماسی فرهنگی، تاکید بر عدم تقابل زبان ملی و محلی و ... از جمله اقداماتی است که رسانه ها می توانند در همگرایی و همبستگی ملی با محوریت شناخت اقوام مختلف کشور داشته باشند. ملت بزرگ ایران از هر قوم و در هر کجای سرزمین ایران ساکن باشند و با هر زبان و گویشی سخن بگویند، تعهد خویش را به میهن ادا خواهند کرد.


قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top