قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 290578
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۳۰

رسالت خبرنگاران در پیشگیری از پخش شایعات

   

  رسالت خبرنگاران در پیشگیری از پخش شایعات

  تاريخ  انتشار خبر: سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧

  ساعت انتشار خبر: ٠٩:٤٠

  شماره خبر: ٩٤٤٢٩

همزمان با توسعه و گسترش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و انواع تکنولوژی تولید فیلم، کلیپ و تقطیع یک سخنرانی، شناخت اخبار صحیح سخت تر شده است و با توجه به افزایش انتشار اخبار نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی صحیح و پیشگیری از شایعه اهمیت می یابد.

هر روز در فضای مجازی کلیپ های مختلف منتشر می شود، کلیپهایی که گاه باعث کشته شدن افراد و یا از بین رفتن اعتبار آنان می شود.

پس از بررسی کلیپ های مزبور مشخص می شود کلیپ منتشره تقطیع چند دقیقه از یک سخنرانی مفصل و چسباندن چند مطلب به همدیگر است که در اینجا کار خبرنگاران با توجه به رسالت شغلی آنها اهمیت خود را بیش از پیش نمایان می کند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، مسئول اداره فرهنگی و تربیتی جامعه المصطفی مشهد گفت: با پیشرفت علم و تکنولوژی، خبرها خیلی سریع منتقل می ‌شود و نقش خبرنگاران در صحت و درستی اخبار، حساس تر و مهم تر شده است.

حجت الاسلام محسن پیشاهنگ افزود: شایعه اگر به عنوان ویروس تعریف شود، خبرنگار باید نقش طبیب را ایفا کند و ویروسها را شناسایی نموده و جلو انتشار آن را بگیرد و مطلب را در قالب صحیح و درست نشر دهد.

وی اظهار داشت: اگر شایعه در سطح گسترده پخش شده باشد خبرنگاران به بهترین شکل می توانند به عنوان حلقه های اتصال مردم با مسئولان، ماجرا را روشن کنند و منبع خبر را پیدا نمایند تا ماجرای واقعی و حقیقت موضوع روشن شود.

وی با بیان اینکه خبرنگار زمانی می تواند نقش خود را به درستی ایفا کند که رسالت خود را به خوبی انجام داده باشد گفت: در مواقع حساس، خبرنگاری مورد اعتماد خواهد بود که کارنامه اش نزد مردم مورد قبول باشد، دخل و تصرف در اخبار نداشته و شفاف باشد.

مسئول اداره فرهنگی و تربیتی جامعه المصطفی مشهد افزود: بهترین راه برای تسلط خبرنگار بر فضای جامعه این است که مانند طبیب ویروس را شناسایی کند و اجازه تکثیر آن را ندهد و در صورت تکثیر، با دلایل قانع کننده خلاف آن را ثابت کند.

وی با بیان اینکه رسالت خبرنگار در آگاهی و بصیرت بخشی به جامعه همانند نقش ائمه (ع) است اظهار داشت: پیامبران و معصومین (ع) واقعیات را برای مردم بیان می کردند و خبرنگاران جامعه اسلامی هم باید در همین راه قدم بگذارند.


قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top