قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 290611
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۵۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

لاریجانی: شورای اقتصاد برای حل مسائل ارزی در مجلس تشکیل شد

العالم - ایران / سیاسی

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در مراسم تقدیر از خبرنگاران پارلمانی که به مناسبت سالروز 17 مرداد، روز خبرنگار برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات خبرنگاران به مسائل و حاشیه‌های نشست استیضاح وزیر تعاون در مجلس اشاره کرد و گفت: برخی مسائل که امروز اتفاق افتاد، خوب نبود؛ متأسفانه در کشور ما برخی اتهام‌زنی‌ها باب شده و در مناظرات تلویزیونی هم بحث‌های کش‌داری مطرح می‌شد که به جامعه ضربه زده و فضا جامعه را شایعه‌پذیر می‌کند.

وی اضافه کرد: این ایراد زمینه‌های مختلفی دارد و می‌بینیم که افراد از شهری به شهر دیگر می‌روند و مسائلی را مطرح می‌کنند. کسی هم به آنها رسیدگی نمی‌کند، اما ما در مجلس حتما به این مسائل رسیدگی می‌کنیم و نمی‌گذاریم که اینطور بماند.

رسانه‌ها برای روشنگری شایعات کمک کنند

رئیس مجلس با بیان اینکه رسانه‌ها باید برای روشنگری درباره برخی شایعات کمک کنند و در جهت اصلاح امور گام بردارند، اظهار داشت: از اوایل امسال یک شورای اقتصادی در مجلس با حضور صاحب‌نظران شکل گرفت که دبیرخانه آن به طور مستمر با دولت، است و مسائل روز کشور را دنبال می‌کند، مثلا این شورا با ثابت کردن نرخ ارز موافق نبود و معتقد بود که باعث فشار می‌شود.

لاریجانی تأکید کرد: مجموعه‌ای از مشکلاتی که در ساختار اداره کشور وجود دارد، با پیچیدگی‌های صحنه بین‌الملل همراه شده است. برخی از این نابسامانی‌ها مربوط به صحنه بین‌المللی نیست و ساختار اقتصادی کشور باید اصلاح شود، مانند وضعیت بانک‌ها که در این خصوص راه حل‌هایی مدونی ارائه شده است.

یکی از مشکلات ساختار اقتصادی افزایش حجم نقدینگی است

وی همچنین یکی از مشکلات ساختار اقتصادی کشور را موضوع افزایش حجم نقدینگی دانست و تصریح کرد: بر این اساس طی سال‌های گذشته حجم نقدینگی از 500 هزار میلیارد تومان به 1500هزار میلیارد تومان رسیده است که برای حل این مشکل به دولت اجازه داده شده تا طرح‌های نیمه تمام عمرانی را واگذار کند.

رئیس مجلس اضافه کرد: مجلس در برخی مسائل که زیربنای حل مشکلات کشور است، وارد شده و اقداماتی انجام داده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اطلاع مردم از قانون و حقوقشان زیاد نیست و رسانه‌ها با روش‌های مختلف می‌توانند این مسئله را برای مردم روشن کنند که از حقوقشان مطلع شوند.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top