قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 290722
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۱۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

رونمایی از سامانه ثبت صلاحیت حرفه ای پرستاران

رونمایی از سامانه ثبت صلاحیت حرفه ای پرستاران

 

معاون پرستاری وزیر بهداشت از رونمایی سامانه ثبت صلاحیت حرفه ای پرستاران از شهریورماه سال جاری خبرداد وگفت: تا کنون برای بیش از 17 هزار پرستار پروانه صلاحیت حرفه ای صادر شده است. 

 

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی  در برنامه "روی خط خبر" شبکه خبرسیما با اعلام این خبر به مزایای صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران اشاره و اظهارکرد: با صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران، سوابق پرستاران به لحاظ علمی، اخلاقی، سلامت جسمی و روانی و سوء پیشینه کنترل می شود.

وی افزود: ثبت اطلاعات، پیگیری وضعیت اشتغال و ردیابی شغلی پرستاران، دسترسی به خطاهای شغلی، به روز بودن سطح دانش و تطبیق با سیستم های روز دنیا از دیگر مزایای صدور پروانه حرفه ای پرستاران است. 

 معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه پایه گذاری صلاحیت حرفه ای پرستاران به 50 سال پیش باز می گردد، تصریح کرد: از سال 1382 این طرح در شورای عالی نظام پرستاری و بورد پرستاری مجدد مطرح شد و از سال 1394 صدور پروانه صلاحیت حرفه ای آغاز و تاکنون 17 هزارو 714 پروانه صادر شده است. 

دکترحضرتی با تاکید بر اینکه نظارت در روند صدور پروانه صلاحیت حرفه ای بر عهده معاونت پرستاری است، گفت: بخش اجرایی صدور پروانه صلاحیت حرفه ای با تصویب شورای عالی صلاحیت حرفه ای به هیات مدیره های سازمان نظام پرستاری در استانها واگذار شده است. 

وی از راه اندازی و رونمایی از سامانه ثبت و صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران در شهریور ماه سال جاری خبرداد و افزود: این سامانه به سازمان ثبت احوال، اداره فارغ التحصیلان، اداره طرح، اداره آموزش مداوم، سازمان نظام پزشکی و طب کار متصل است و اجرای آزمایشی آن در سه دانشگاه تهران، سمنان و گناباد صورت می پذیرد. 

 معاون پرستاری وزیر بهداشت به مزایای این طرح برای مردم اشاره کرد و گفت: صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران به حفظ کیفیت خدمات پرستاری مرغوب و مورد اعتماد مردم کمک می کند. 

دکترحضرتی با بیان اینکه پرستاران با گرفتن این پروانه به عنوان پرستار حرفه ای شناخته می شوند و در واقع گواهینامه معتبری است که با آن می توانند در هر کجای دنیا که مایل باشند فعالیت کنند و همچنین گرفتن مجوز مراکز مراقبت در منزل منوط به داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای است./228/205

چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧ - ٠٨:٢٨ / شماره خبر: ١٧٩٦٦٨ / تعداد نمايش: 309

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top