کد خبر: 290751
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

سازمان های مردم نهاد، بازوانی قوی در توسعه امنیت پایدار - آگاهسازی گام نخست رفع آسیب های اجتماعی

سرهنگ "حسین پیوندی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: در راستای تقویت مشارکت سازمان های مردم نهاد در کنترل و کاهش آسیب ها، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی علاوه بر حضور فعال در برنامه های مشترک دیگر دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی با تشکیل و راه اندازی 3 کارگروه استانی اقدامات بسیار موثر و مطلوبی را اجراکرده است.

وی ادامه داد: فضای مجازی یکی از این کارگروه هاست که کاهش آسیب های سایبری را با محتواسازی برای ادمین کانال ها و گروه های پرمخاطب همچنین برگزاری کارگاه های پیشگیرانه برای کاربران دنبال می کند.

به گفته پیوندی، کارگروهی نیز با عنوان پیشگیری از اعتیاد راه اندازی و فعال شده که آگاهسازی اقشار مختلف را با اجرای فعالیت هایی همچون برگزاری نشست ها، همایش ها و نمایشگاه های مشترک را در دستور کار خود دارد.

این مقام انتظامی به فعالیت معاونت اجتماعی در کارگروه تحکیم خانواده اشاره و تصریح کرد: با آموزش مهارت های زندگی و تکنیک های اقناعی ویژه بانوان همچنین واکاوی علل بروز ناهنجاری ها و معضلاتی مانند طلاق، بهبود روابط در خانواده ها و کاهش مشکلات در این حوزه را پیگیری می کنیم.

وی به جایگاه حرکت های خودجوش عمومی و نقش سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب ها و ناهنجاری ها اشاره و تاکیدکرد: پیشگیری، موضوعی بنیادی است که برای تحقق آن می طلبد متولیان امر از ظرفیت و توانمندی های تمام نهادها و اجزاء جامعه استفاده کنند.

سرهنگ پیوندی، تلاش سمن ها(سازمان های مردم نهاد) را در موضوع پیشگیری اجتماعی، ستودنی خواند و گفت: نقش آفرینی بیشتر این مجموعه ها، افزایش مشارکت مردم در اداره کشور، رفع مشکلات و کاهش آسیب های اجتماعی را در پی خواهد داشت.

این مقام انتظامی، گام نخست رفع آسیب های اجتماعی را آگاهسازی عنوان و اضافه کرد: برنامه ها و اقدامات پلیس با توجه به همین نگاه راهبردی طراحی شده و به مرحله اجرادرمی آید.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان سمنان در پایان از آمادگی کامل پلیس برای مشارکت و همراهی در اجرای برنامه های پیشگیرانه خبرداد و گفت: گام برداشتن در تامین امنیت و آرامش مردم و کاهش جرایم و ناهنجاری ها را امری مقدس می دانیم و تمام توان خود را در این مسیر بسیج کرده ایم.*

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top