قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 290796
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۳۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

مردم در قرن 21 می توانند راحت تر زندگی کنند - توانمندی های مناسب کشور در حوزه کسب و کارهای نوپای حوزه سلامت

وزیر بهداشت در نشست مدیران کسب و کارهای نوپای فعال حوزه سلامت:

مردم در قرن 21 می توانند راحت تر زندگی کنند/ توانمندی های مناسب کشور در حوزه کسب و کارهای نوپای حوزه سلامت

وزیر بهداشت با بیان اینکه توانمندی های کشور در حوزه کسب و کارهای نوپای فعال حوزه سلامت، بسیار زیاد است، گفت: وزارت بهداشت در این زمینه باید تعامل بیشتری با مدیران و فعالان کسب و کارهای نوپا در (استارت آپ) حوزه سلامت داشته باشد.

به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در نشست مدیران و فعالان کسب و کارهای نوپا (استارت آپ) در حوزه سلامت، اظهار داشت: بخشی از سفارش های استارت آپ های حوزه سلامت باید از سوی وزارت بهداشت باشد و چون در حوزه های مختلف به شدت تعصب بر روی عدم ورود افراد غیرصنف، وجود دارد، ممکن است همراهی و همکاری با مدیران و فعالان کسب و کارهای نوپا، در حد انتظار نباشد. لذا این نقد، بر وزارت بهداشت وارد است و زمان و مطالبه عمومی در آینده می تواند این مشکلات را برطرف کند.

وزیر بهداشت افزود: بیش از 4 سال در مورد استفاده از فرصت های کسب و کارهای نوپا صحبت کردیم. البته اقدامات زیرساختی بسیار خوبی در حوزه فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در راستای شفاف سازی، پیشگیری از فساد، مصرف بی رویه خدمات، تجهیزات پزشکی و دارو و تقویت و توسعه پرونده الکترونیک سلامت در سطح ملی انجام شده یا در حال انجام است. اما در حوزه هایی که با معیشت و زندگی روزمره مردم سر و کار دارد، توفیق چندانی نداشته ایم.

دکتر هاشمی تاکید کرد: فرصت هایی که برای بازار سلامت در دنیا ایجاد شده باید بررسی و بومی سازی شوند و در حوزه های آموزش پزشکی، بهداشت عمومی و ارتقای آن و همچنین درمان، دارو و تجهیزات پزشکی، چه فرصت هایی برای ارائه دهندگان و گیرندگان خدمات و همچنین بیمه ها ایجاد شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به نقش تولیتی وزارت بهداشت در حوزه سلامت، اظهار داشت: حدود 80 درصد از عوامل موثر بر نظام سلامت، در اختیار وزارت بهداشت نیست و سایر دستگاه ها و نهادها نقش موثری در این زمینه دارند. اما در برخی موارد، باور به تولیت وزارت بهداشت، ممکن است مانع از فرصت سازی مناسب برای رشد و تقویت استارت آپ های حوزه سلامت شود.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: مدیران، معاونین و روسای سازمان های وابسته به وزارت بهداشت، هر ماه، جلساتی را با مدیران و فعالان کسب و کارهای نوپا در حوزه سلامت برگزار کنند تا امور و فرآیندهای آنها و خدماتی  که به مردم ارائه می دهند، تسهیل شود.

وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: امیدواریم با کمک تکنولوژی های روز و کسب و کارهای نوپا بتوانیم در جهت رفاه و آسایش مردم، شاهد اقدامات موثری از سوی آنها باشیم. مردم می توانند در قرن 21 راحت تر زندگی کنند و ما نباید در این زمینه کوتاهی کنیم.

گفتنی است، در این نشست که با حضور معاون اجتماعی، آموزشی، برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت برگزار شد، جمعی از مدیران و فعالان حوزه کسب و کارهای نوپای فعال در حوزه سلامت به معرفی استارت آپ ها پرداخته و نقطه نظرات و مشکلات خود را مطرح کردند./206

يکشنبه ٢١ مرداد ١٣٩٧ - ١٦:٠٢ / شماره خبر: ١٧٩٨٥٤ / تعداد نمايش: 27

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top