آخرین اخبار

کد خبر: 290920
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

از افزایش نرخ کرایه تا کاهش تعداد دکل های مخابراتی در شهر

در پنجاه و نهمین جلسه رسمی علنی شورای اسلامی شهر قم موضوعات مختلفی از جمله افزایش نرخ کرایه حمل و نقل در بخش مسافر، رند شدن نرخ کرایه در برخی خطوط و تلاش برای کاهش تعداد دکل های مخابراتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گزارش قم پرس؛ پنجاه و نهمین جلسه رسمی علنی شورای اسلامی شهر قم با ریاست عبدالله جلالی در ساختمان شهید باکری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مجید اخوان از اعضای شورای شهر به بیان توضحیاتی در خصوص لایحه‌های اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶ سازمان حمل و نقل و ترافیک، سازمان میادین میوه و تره‌بار، سازمان پارک‌ها و فضای سبز و سازمان قطار شهری پرداخت و در نهایت این چهار لایحه با رای اعضای شورای اسلامی شهر قم تصویب شد.
وی در ادامه لایحه اخذ مجوز تعیین ضریب املاک واقع در خیابان زنگارکی و لایحه اخذ مجوز کاهش صد درصدی عوارض و جریمه کمیسیون ماه صد پلاک ثبتی ۲۲۸۲ متعلق به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و این دو لایحه نیز با حداکثر آرا به تصویب رسید.
عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به لایحه اخذ مجوز افزایش اجاره بهای عرصه برای نصب دکل‌‌های مخابراتی BTS در بوستان‌های سطح شهر، گفت: براساس مصوبه‌ شورای اسلامی شهر قم، مخابرات و شرکت‌های همراه از سال ۱۳۹۴ ماهانه ۳ میلیون تومان بابت اجاره بهای دکل‌ها به شهرداری قم پرداخت می‌کنند و این رقم در ۳ سال اخیر افزایش نداشته است که پیشنهاد شهرداری افزایش این مبلغ به ۴ میلیون تومان از ابتدای سال ۱۳۹۸ است تا هزینه ۴ سال گذشته نیز جبران شود.
سید امیر سامع معاونت شهردار قم با بیان اینکه در خصوص‌ اجاره دکل‌های مخابراتی باید به مقوله ایمنی‌ سازه‌ها و زیبایی شهر توجه داشته باشیم، عنوان کرد: پیشنهاد ما برای اجاره بوستان‌ها و فضاهای عمومی شهرداری برای نصب‌ دکل‌های مخابراتی از سال ۱۳۹۸ ماهانه ۴ میلیون تومان است و امیدواریم این مبلغ سالانه افزایش پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 40 دکل مخابراتی در سطح شهر وجود دارد و سیاست شهرداری قم نیز کاهش تعداد دکل‌هاست.
در ادامه عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در نصب دکل‌‌ها باید ساماندهی صورت گیرد و به تمام اصول در این زمینه توجه شود، گفت: باتوجه به اینکه قیمت‌ اجاره‌بها از سال ۱۳۹۴ تا کنون افزایش نداشته است به همین دلیل به نظر می‌رسد تصویب این لایحه مناسب است.
در نهایت با بررسی‌هایی اعضای شورای اسلامی شهر قم لایحه اخذ مجوز افزایش اجاره بهای عرصه جهت نصب دکل‌های BTS در بوستان‌های شهر قم به تصویب رسید.
در ادامه نیز لایحه اخذ مجوز تقسیط بدهی تاخیر تادیه آقایان علوی، آقامیری و رضایی و لایحه اخذ معرفی هادی رضایی به عنوان قائم مقام ذی‌حساب شهرداری در سازمان فناوری اطلاعات به حداکثر آرا به تصویب رسید.
روح‌الله امرالهی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم نیز به لایحه اخذ مجوز نرخ پیشنهادی کرایه انواع خودرو‌های فعال در حوزه حمل و نقل بار و مسافر درون شهری سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: امیدواریم فرماندار قم ضمن در نظر گرفتن مصلحت‌ کنونی جامعه در کمیته انطباق این لایحه را تصویب کند.
وی افزود: براساس این لایحه در تمام خطوط و مسیرها افزایش قیمت تا سقف 10 درصد بوده و حتی در برخی موارد نیز حدود ۸ درصد افزایش قیمت داشتیم و تنها در قیمت تاکسی شهری قیمت از ۸۰۰ تومان به ۹۰۰ تومان افزایش پیدا کرد که با توجه به خرد شدن مبلغ امکان افزایش ۱۰ درصدی وجود نداشت.
امراللهی با اشاره به قیمت‌‌‌گذاری جدید یدک‌کش‌ها، عنوان کرد: در زمینه یدک‌کش‌ها نیز تنها در ردیف یک و برای خودرو‌های سنگین افزایش ۴ درصدی داشتیم و در باقی ردیف‌ها افزایش قیمت نداشتیم.
در ادامه حسن بختیاری نایب رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: رقم 900 تومان در برخی خطوط رقمی مشکل آفرین بوده و اصولا امکانی برای برگرداندن اضافه رقم کرایه وجود ندارد، بنابراین به نظر می رسد بهتر است این مبلغ از 800 به 1000 هزار تومان افزایش پیدا کند و در عوض تا دوسال آینده دیگر در این خطوط شاهد افزایش قیمت نباشیم.
در نهایت لایحه اخذ مجوز نرخ پیشنهادی کرایه انواع خودرو‌های فعال در حوزه حمل و نقل بار و مسافر درون شهری سال ۱۳۹۷ با حداکثر آرا به تصویب رسید.
در پایان نیز لایحه اخذ مجوز توافق‌نامه فی مابین شهرداری قم و آقای محمدباقر جعفری و لایحه اخذ مجوز اعمال ماده ۹ نحوه خرید و تملک در اراضی و املاک واقع در طرح‌های دولتی نیز مصوب شد.
اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم
113

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top