آخرین اخبار

کد خبر: 290922
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

ممنوعیت استفاده از داروهای خارجی که مشابه تولید داخل دارند در بیمارستان های کشور

معاون وزارتبهداشت و رییس سازمان غذا و دارو خبر داد:

ممنوعیت استفاده از داروهای خارجی که مشابه تولید داخل دارند در بیمارستان های کشور

معاون وزارت بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو از ممنوعیت استفاده از داروهای خارجی در بیمارستان های کشور خبر داد و گفت: مقایسه داروی ایرانی با خودروی داخلی از جمله پراید، درست نیست.

به گزارش وبدا و به نقل از خبرگزاری تسنیم، دکتر غلامرضا اصغری با بیان این مطلب، اظهار داشت: بارها درخصوص کیفیت داروی تولید داخل توضیح داده شده است ولی برخی از مردم اقناع نمی‌شوند زیرا برخی پزشکان اصرار بر مصرف داروی خارجی دارند.

وی افزود: در زمینه تولید دارو، استانداردهای مواد اولیه و فرمولاسیون یکی است و فرقی نمی‌کند یک دارو در ایران تولید شود یا در آمریکا، و تنها تفاوت در نحوه فرآوری دارو است. برای مثال برای پخت یک غذای خاص همه از یک مواد غذایی استفاده می‌کنند و فقط بحث دستپخت و تجربه آشپز مطرح است.

دکتر اصغری ادامه داد: ما بارها اعلام کردیم که کیفیت داروهای تولید داخل، همتراز داروهای خارجی بوده و برخی از تولیدات دارویی ایرانی حتی کیفیت بیشتری نسبت به برندهای خارجی دارند.

معاون وزارت بهداشت تصریح کرد: بنابراین از نظر سازمان غذا و دارو نبود داروی برند خارجی در بازار که تولید همان دارو را در کشور داریم، کمبود محسوب نمی‌شود. درخواست ما از متخصصان پزشک نیز این است که داروی ژنریک تجویز کنند.
 
رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: براین اساس به بیمارستان های دولتی بخشنامه شده است که حتما از داروهای ایرانی استفاده شود و استفاده از داروهای خارجی که در داخل کشور تولید می شوند، ممنوع شده است.
 
دکتر اصغری در تشریح اینکه برخی افراد، داروی ایرانی را با خودروی داخلی از جمله پراید مقایسه می‌کنند، اظهار داشت: این قیاس مع الفارق است و به هیج وجه مقایسه این دو درست نیست.302/225

سه شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٧ - ٠٩:١٤ / شماره خبر: ١٧٩٩٠٦ / تعداد نمايش: 120

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top