قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 291043
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۵۰

نگاشت ۲۱ پایان نامه درباره صحیفه سجادیه توسط دانش پژوهان المصطفی

   

  نگاشت ۲۱ پایان نامه درباره صحیفه سجادیه توسط دانش پژوهان المصطفی

  تاريخ  انتشار خبر: شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٧

  ساعت انتشار خبر: ١١:٠٩

  شماره خبر: ٩٤٤٧٦

گروه گزارش: حجت‌الاسلام‌والمسلمین بی نیاز با بیان اینکه صحیفه سجادیه، اقیانوسی ژرف با ذخایر الهی است، گفت: صحیفه سجادیه بسیاری از نیازهای بشر را مرتفع می‌سازد، بنابراین مضامین صحیفه سجادیه باید در جامعه عملیاتی شود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی،حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا بی نیاز معاون پژوهش جامعه المصطفی العالمیه  در سومین همایش سیدالعابدین علیه‌السلام که با عنوان «بررسی ظرفیت‌های تبلیغی صحیفه سجادیه در عرصه بین الملل» و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در سالن همایش‌های بین المللی غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، عنوان کرد: جامعه المصطفی العالمیه در این کنگره عظیم مشارکت دارد که خدا را شاکریم کنگره عظیمی شروع شده و هر سال با رونق بیشتری تداوم دارد.

امام سجاد(ع)، معارف الهی را مطابق با نیازهای فطری بندگان در قالب دعا ارائه فرمودند

معاون پژوهش جامعه المصطفی اظهار داشت: امام سجاد (علیه‌السلام) پس از حادثه دردناک عاشورا در زمانی که بنی امیه بیشترین شدت را در مقابل محبان اهل بیت (علیهم‌السلام) داشتند، معارف الهی را مطابق با نیازهای فطری بندگان در قالب دعا ارائه فرمودند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بی نیاز افزود: در زمانی که یزید روی کار آمده بود، در سه سال حکومتش سه واقعه دردناک  از جمله حادثه عاشورا و هجوم به مدینه و مکه در عالم اسلام به وقوع پیوست؛ در چنین موقعیتی که با این شدت کار می‌شد، امام سجاد (علیه‌السلام) مصلحت را در این دیدند که در قالب دعا، مضامین عالی را ارائه دهند.

وی یادآور شد: سند صحیفه سجادیه متصل و منتسب به امام سجاد (علیه‌السلام) است و به جهت مضامین عالی که دارد، «اخت القرآن»، «انجیل اهل بیت علیهم‌السلام) و زبور آل محمد نام گرفته است.

 صحیفه سجادیه، اقیانوسی ژرف با ذخایر الهی است

معاون پژوهش جامعه المصطفی با بیان اینکه صحیفه سجادیه از ارزشمندترین منابع شیعی است که در دسترس ما قرار دارد، تصریح کرد: صحیفه سجادیه، اقیانوسی ژرف و عمیق است که ذخایر زیادی در اعماق خود دارد و انسان‌ها بر اساس درک و فهم خود از این ذخایر الهی استفاده می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بی نیاز با اشاره به اینکه هر فردی به اندازه ظرفیت خود از این نعمت بزرگ الهی بهره می‌برد، گفت: گرچه در صحیفه سجادیه، معارف و مضامین والایی در قالب دعا ارائه و معنویت حقیقی به جهان و جهانیان عرضه شده و صحیفه سجادیه، هادی انسان‌ها به حق و معنویت است، اما صحیفه سجادیه دارای ابعاد مختلفی است که بسیاری از نیازهای بشر را در طول تاریخ مرتفع می‌سازد.

استخراج موضوعات میان رشته ای با بهره مندی از صحیفه سجادیه

وی تصریح کرد: در جامعه کنونی، موضوعات و ابعاد مختلفی وجود دارد که از جهات علمی نیاز داریم به این کتاب ارزشمند مراجعه کنیم.

معاون پژوهش جامعه المصطفی اضافه کرد: ما باید موضوعات میان رشته ای را از مضامین صحیفه سجادیه استخراج و به مردم عرضه کنیم.

مضامین صحیفه سجادیه باید در جامعه عملیاتی شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بی نیاز تأکید کرد: در جامعه ای که نیاز به اخلاق و معرفت دارد، ما باید از مضامین توصیه خارج شده و این مضامین را عملیاتی و به جامعه ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه متون، مقالات و کتاب‌های زیادی می‌توان از کتاب ارزشمند صحیفه سجادیه استخراج کرد، عنوان کرد: صحیفه سجادیه می‌تواند جامعه انسانی و به ویژه جامعه اسلامی را به کمال و سعادت برساند و باید مبنای عمل ما در جامعه شود.

معاون پژوهش جامعه المصطفی اظهار داشت: ما باید در هر دو جهت قرائت، نشر و ترویج صحیفه سجادیه و همچنین عملیاتی کردن و پیاده سازی دستورات امام سجاد (علیه‌السلام) که در قالب دعا فرمودند، گام بردایم و آنگاه، شاهد جامعه مترقی و متمدن خواهیم بود.

اقدامات جامعه المصطفی در راستای توجه به صحیفه سجادیه و امام سجاد(ع)

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بی نیاز یادآور شد: جامعه المصطفی العالمیه نسبت به ساحت صحیفه سجادیه و امام سجاد (علیه‌السلام) اقداماتی انجام داده، از جمله صحیفه سجادیه را به عنوان درس عمومی برای همه رشته‌ها و همه طلاب اعلام کرده است.

وی افزود: آیین نامه صحیفه سجادیه نوشته و ابلاغ شده و هم اکنون در حال اجرایی شدن است، همچنین رشته دعاشناسی در مقطع دکتری تدوین شده است.

 معاون پژوهش جامعه المصطفی با بیان اینکه دوره تربیت مربی معارف و حفظ نهج البلاغه و صحیفه سجادیه برگزار می‌شود، گفت: برگزاری سیرمطالعاتی صحیفه سجادیه، برگزاری نشست‌های علمی با موضوع صحیفه سجادیه در ایران و کشورهای مختلف جهان و نرم افزار عربی انگلیسی صحیفه سجادیه از جمله اقدامات جامعه المصطفی العالمیه در این زمینه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بی نیاز بیان اینکه 21 پایان نامه در سطح ارشد و سطح چهار درموضوع صحیفه سجادیه نگارش شده است، عنوان کرد: هم اکنون، ده‌ها نفر از طلاب جامعه المصطفی العالمیه، حافظ صحیفه سجادیه و صدها نفر حافظ بخشی از صحیفه سجادیه هستند.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top