قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 291144
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

فرهنگ صحیح ترافیکی باید دائما گوشزد و تکرار شود

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

فرهنگ صحیح ترافیکی باید دائما گوشزد و تکرار شود

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ایمن سازی جاده ها، در کنار استانداردسازی خودروها می ‌تواند باعث کاهش مرگ و میر جاده ‌ای شود. 

 

به گزارش وبدا، دکتر حسینعلی شهریاری، در آیین افتتاحیه دومین جشنواره پیشگیری از سوانح و حوادث گفت: مجلس شورای اسلامی در سال 84 در برنامه چهارم توسعه، بسیاری از مشکلاتی که قابل حل بود را پیش بینی کرد و خوشبختانه امروزه علیرغم افزایش 3 برابری خودرو و افزایش مسافرت ها، از سال 84 تعداد مرگ و میر ناشی از سوانح ترافیکی از 28 هزار نفر به 16 هزار و 200 نفر کاهش یافته است.

 

وی با بیان اینکه متأسفانه آمار تصادفات هنوز هم بالا است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته، حدود 3 میلیون نفر بر اثر سوانح ترافیکی، به نوعی دچار جراحات و معلولیت ها شدند و برخی از آنها باید با این معلولیت ها تا پایان عمر سپری کنند. 

 

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه هزینه بیماران معلول بیشتر از جانباختگان است، افزود: مجلس قوانین مورد نیاز در جهت کاهش مرگ و میر و تصادفات جاده ‌ای در مورد تخلفات انسانی را به تصویب رسانده است، اما باید به این نکته توجه داشت که عامل تصادفات فقط قصور انسانی نیست، بلکه خودروی غیراستانداردی که لوازم ایمنی همچون ایربگ ندارد به همراه جاده‌ های ناایمن می ‌تواند باعث بروز سوانح ترافیکی شود.

 

وی گفت: علیرغم اینکه وزارت راه و شهرسازی با کمک پلیس راهور، بیش از 1000 نقطه حادثه خیز را شناسایی و به نوعی اصلاح کرده است، اما قطعا کافی نیست و هنوز مشکلات زیادی باقی مانده است.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ صحیح ترافیکی باید دائما گوشزد و تکرار شود، گفت: معتقدم که کاهش سوانح ترافیکی مسئله‌ ای فرهنگی و  انسانی است و کشور ما که کشوری اسلامی است باید بر آموزش ‌های مستمر و مداوم تاکید کند. 

 

دکتر شهریاری با اشاره به اینکه اجرای طرح همیار پلیس در کاهش تصادفات اثرگذار بوده است،‌ عنوان کرد: جا دارد از پلیس راهنمایی و رانندگی تشکر کنیم، چراکه در تمام ایام سال در ماموریت هستند و تلاش خود را برای سالم به مقصد رسیدن مردم به کار می گیرند. 

 

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ساخت ها خودروها باید استانداردها رعایت شود، خودرویی که استاندارد باشد، در مواقع تصادف هم تاحدودی از جان سرنشینان خود محافظت می کند، برای خرید خودرو پول یک ماشین خارجی از شهروندان اخذ می شود، اما یک خودروی غیر استاندارد تحویل آنها داده می شود و همین مساله می ‌تواند باعث بروز سوانح و حوادث ترافیکی در جاده‌ های کشور شود.

 

وی با بیان اینکه امیدواریم وزارت راه باید در ایمن سازی جاده‌ها تلاش بیشتری کند، تاکید کرد: ایمن سازی جاده ها، در کنار استانداردسازی خودروها می ‌تواند باعث کاهش مرگ و میر جاده ‌ای شود.

 

دکتر شهریاری خاطرنشان کرد: رانندگان در کاهش و کنترل سوانح ترافیکی و تصادفات جاده‌ ای نقشی پررنگ و اثر گذار دارند و امیدوارم که هر سال شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ‌ای باشیم./207

يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧ - ١٤:٤٤ / شماره خبر: ١٨٠١٠٩ / تعداد نمايش: 34

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top