کد خبر: 291186
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

کتابخوانی را از سن کودکی شروع کنیم - استقبال از جام باشگاه کتابخوانی در کشور بیشتر شده است

کتابخوانی را از سن کودکی شروع کنیم/ استقبال از جام باشگاه کتابخوانی در کشور بیشتر شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، وی در حاشیه برگزاری دومین دوره کارگاه دو روزه و آموزشی مربیان جام باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان استان قم با عنوان «ترویج رویدادهای کتابخوانی» که در تالار گنجینه دنیای کتاب قم برگزار شد، اضافه کرد: یکی دیگر از ویژگی های طرح مذکور، این است که کار توسط خود مردم انجام می شود و دولتی نیست.    

وی با اشاره به اینکه هر طرحی برای رسیدن به درجه مطلوب نیازمند برگزاری چندین دوره است، گفت: امسال که سومین دوره آن در کشور برگزار می شود، به بیشترین میزان پختگی در انتخاب افراد رسیده ایم و امروز کسانی که به عنوان مربی و تسهیلگر در این کارگاه ها حضور می یابند که شناخت کافی از آن دارند.

نویسنده کتاب «چگونه تُرَنج دانشمند شد؟» خاطرنشان کرد: استقبال از این طرح زیاد شده است و شهرستان ها نیز انگیزه بسیاری برای شرکت در این طرح دارند و رقابت بیشتر شده است و شرکت کنندگان با مفهوم جام باشگاه کتابخوانی آشنا شده اند.

وی که برای دومین سال است به عنوان مدرس در این کارگاه آموزشی در استان قم حضور می یابد، گفت: در استان قم نیز به کیفیت برگزاری این طرح توجه شده  است و افراد مرتبط در این طرح حاضر شده اند که امیدوار هستیم این استان در سال جاری حضور فعالی در جام داشته باشد.

نویسنده کتاب «یک روز بلند طولانی»، مطالعه کتاب را یکی از نیازهای شخصی افراد جامعه برشمرد و گفت: باید نیاز بیشتر به کتاب خواندن؛ در همه افراد جامعه ایجاد شود.   

وی تصریح کرد: این امر یک ماجرای دوسویه است، هم ناشران باید بر اساس نیازهای جامعه کتاب تولید کنند و هم مخاطبان باید به اهمیت و جایگاه مطالعه کتاب در زندگی خود پی ببرند و همه باید این مساله را در جامعه تبیین و نهادینه کنیم.

در این کارگاه ٢ روزه ٢٧ نفر از مربیان و تسهیلگران شرکت کننده در این طرح از کانون های فرهنگی هنری مساجد، جمکران، پایگاه بسیج بانوان، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بهزیستی استان قم حضور داشتند.

امسال این کارگاه های آموزشی در سطح مراکز استان ها برگزار می شود و شرکت کنندگان پس از آموزش های لازم، مطالب مطرح شده در این کارگاه را به زیرمجموعه های خود انتقال می دهند تا گروه های مختلف بتوانند تیم های خود را برای حضور در این جام مهیا سازند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این جام، می توانند به پایگاه اطلاع رسانی «شبکه ترویج کتابخوانی ایران» (جام باشگاه‌ های کتابخوانی کودک و نوجوان) به نشانی اینترنتی http://bookpromotion.ir مراجعه کنند.

دومین دوره کارگاه دو روزه و آموزشی مربیان جام باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان استان قم با عنوان «ترویج رویدادهای کتابخوانی» از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با مشارکت دنیای کتاب برگزار شد.

 

 

 

 


قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top