قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 291226
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

کلاهبرداری میلیاردی فروش زمین با وکالت نامه جعلی

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "حسين بيات مختاري" در تشريح اين خبر گفت: در پي وصول مرجوعه اي از دادسراي عمومي مشهد مبني بر جعل و فروش ملكی به ارزش 4 ميليارد ريال، كارآگاهان پليس آگاهي براي بررسي موضوع وارد عمل شدند.

وي افزود: تحقيقات اوليه كارآگاهان پليس آگاهي با توجه به اظهارات شاكي پرونده مبني بر اين كه يك قطعه زمين 240 متري در شانديز كه سال 1374 از طريق شركت تعاوني يک سازمان به مادرش واگذار شده است اما پس از مرگ مادر و انجام انحصار وراثت مشخص شده اين زمين كه داراي سند نيز هست به نام اشخاص ناشناس، انتقال سند يافته است.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارآگاهان با كسب اين اطلاعات، تحقيقات علمي خود را آغاز کردند و دريافتند انتقال سند در سال 1392 و در حالي كه مالك در سال 1374 و قبل از وكالت انتقالي فوت كرده، انجام شده است.

سرهنگ بيات مختاري خاطرنشان كرد: كارآگاهان با استعلام هاي صورت گرفته و نیز در ادامه پيگيري اين پرونده دريافتند، فردي با معرفي يك زن به عنوان مالك اقدام به تنظيم سند و انتقال سند ملك به صورت جعلي به فرد ديگري كرده است.

رئيس پليس آگاهي خراسان رضوي تصريح كرد: كارآگاهان، مالك دفتر اسناد رسمي را به پليس آگاهي دعوت كردند و با بررسي اسناد موجود در تنظيم اين سند و نیز تحقيقات بعدي پرونده موفق شدند فردي كه اقدام به تنظيم وكالت نامه جعلي از نام متوفي به نام خريدار كرده بود را شناسايي و دستگير کنند.

سرهنگ مختاري گفت: اين متهم در بازجويي هاي خود با مشاهده اسناد و مدارك موجود صراحتا به بزه انتسابي اعتراف و اذعان کرد كه با اطلاع كامل از فوت مالک و معرفي یک خانم به جای آن فرد،‌ ملک مورد نظر را به ارزش 4 ميليارد ريال به فرد ديگری فروخته است.

رئيس پليس آگاهي خراسان رضوي در پایان با اعلام اينكه متهم دستگير شده به دادسرا اعزام و با قرار مناسب قضائي روانه زندان شده است، گفت: سهل انگاري ورثه از سركشي و بررسي وضعيت ملک و همچنين احراز نكردن سردفتران در شناسايي مالک اصلي، متاسفانه زمينه بروز اين گونه مشكلات و سوء استفاده ها را فراهم مي سازد.*

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top