کد خبر: 291287
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۰۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

50 مرکز ماموگرافی در دانشگاهها و مراکز تشخیص زودهنگام سرطان افتتاح می شود

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت خبر داد:

50 مرکز ماموگرافی در دانشگاهها و مراکز تشخیص زودهنگام سرطان افتتاح می شود


دکتر شادنوش گفت: 50 مرکز ماموگرافی در40 دانشگاه علوم پزشکی کشور و مراکز تشخیص زودهنگام سرطان در چند ماه آینده افتتاح خواهند شد.

به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش در اجلاس معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به اینکه طیف و تنوع فعالیت و خدمات در مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها بسیار گسترده و مهم است، اظهار داشت: یکی از حوزه های اصلی فعالیت این مركز، مدیریت درمان بیماران صعب العلاج و خاص بوده که مهمترین برنامه هاي پيش رو در این زمینه بهره برداری از مراکز جامع خدمات این بیماران است.

وی در ادامه افزود: ایجاد شبكه مراکز خدمات جامع بیماران خاص با هدف افزایش دسترسی به پزشک، ارائه دارو در محل، ارائه خدمات دندانپزشکی، توانبخشی و تزریقات صورت می گیرد. همچنین بر اساس این برنامه، دانشگاه ها می توانند از پتانسیل مراکز بدون استفاده یا فضاهای راکد جهت ارائه خدمات به بیماران صعب العلاج بهره ببرند.

دکتر شادنوش بیان داشت: به سمتي حركت خواهيم کرد كه اختصاص یارانه های خدماتی و دارویی در این مراکز در چندین مرحله تجميع يابد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها تصریح کرد: با توجه به اهمیت بحث تشخیص و درمان سرطان، 50 مرکز ماموگرافی در40 دانشگاه علوم پزشکی کشور و مراکز تشخیص زودهنگام سرطان در چند ماه آینده افتتاح خواهند شد. 12 راهنمای بالینی (گایدلاین) دارویی در حوزه سرطان نیز ابلاغ شده که این امر با همکاری شایسته بیمه ها تاكنون سبب کاهش ميانگين ٨  درصدی هزینه ها در مصرف داروهاي مذكور شده است. همچنین پایبندی جدی به گایدلاین ها سبب پيشگيري از اتلاف منابع  و ارائه خدمات با کیفیت خواهد شد.   

وی با بیان اینکه پیوند، قله درمان دنیا است که آخرین تکنولوژی های درمانی در آن تجلی می یابد، تاکید کرد: در گذشته در زمینه پیوند، زحمات بسیاری کشیده شده و وظیفه ماست که از این دستاوردها حفاظت نماییم و دستاوردهای اجرایی منطبق بر دانش روز دنیا در راستای ارتقای شاخص های مرتبط را تببین کنیم.

دکتر شادنوش ادامه داد: روزانه 15000 دیالیز در کشور صورت می گیرد و هزینه هر بار دیالیز 500 هزار تومان است، البته این خدمات برای بیماران رایگان انجام می شود، اما انجام پیوند موجب صرفه جویی در هزینه ها و کاهش آلام، درد و رنج خانواده‌های بیماران خواهد شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها در پایان یادآور شد: ایده آل شاخص پیوند برای کشور، 45  بوده و حد قابل قبول براساس شاخص جمعیت 30  است كه در حال حاضر 11.2 مورد می باشد. اگرچه این شاخص در سال های اخیر رشد خوبی داشته، اما با توجه به دانش موجود در زمینه پیوند در کشور باید رشد بیشتری صورت گیرد که قطعا با همراهی و همدلی هموطنان که همیشه پیشقدم در این امر بوده اند، هدفی دست یافتنی است. / ۲۱۹

چهارشنبه ٣١ مرداد ١٣٩٧ - ١١:٤٥ / شماره خبر: ١٨٠١٥٥ / تعداد نمايش: 34

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top