قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 291322
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۰۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

ضرورت توجه به مدیریت هزینه های سلامت

مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاهها در سبزوار عنوان کرد:

مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاهها در جمع مدیران و مسئولین دانشگاه با تاکید بر ضرورت توجه به مدیریت هزینه های سلامت گفت: مدیریت کردن هزینه ها همیشه به معنای کاهش هزینه نیست، بلکه اهمیت آن بیشتر از کاهش هزینه است.

  به گزارش وبدا، جلسه بررسی و ارائه راهکارهای مدیریت هزینه حوزه سلامت با حضور دکتر محمد هادی ایمانیه مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاهها و مدیران و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در محل سالن اجتماعات سازمان مرکزی برگزار شد.

در این جلسه دکتر محمد هادی ایمانیه  با اشاره به کنترل منابع و کاهش هزینه ها به عنوان یکی از راه های موثر برای پیشرفت در حوزه سلامت اظهارداشت: هنگامی که صحبت از مدیریت هزینه های سلامت می شود الزاما موضوع محدودیت مصرف و یا کوچک کردن بسته‌های خدمات سلامت نیست.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به مدیریت هزینه های حوزه سلامت افزود: مدیریت کردن هزینه ها همیشه به معنای کاهش هزینه نیست، بلکه اهمیت آن بیشتر از کاهش هزینه است.

مشاور وزیر بهداشت بابیان اینکه نگاه ویژه به رضایتمندی مردم، یک اصل در ارائه خدمات سلامت به حساب می آید تصریح کرد: همه ما یک مجموعه هستیم و در کنار هم تلاش می کنیم؛ بنابراین می بایست همه اجزا، به ویژه مردم را به عنوان یک اصل در این مجموعه، درک کرده و در این راستا خدمت کنیم.

دکتر ایمانیه در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات موجود در کشور موضوع عدم استفاده از تجربه های مدیریتی است، گفت: اولین رمز موفقیت در شرایط فعلی موجود، استفاده از تجربیات مدیران و افرادی است که موفق و بدون حاشیه عمل کرده اند.

وی اضافه کرد: عرصه سلامت باید از سیاسی‌کاری دور بماند و  اگر سیاسی‌کاری وارد این حوزه شود افراد شایسته به دلیل نوع تفکر کنار گذاشته می شوند.

 رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید براینکه دانشگاهها باید با یک ساختار کارشناسی قوی و به دور از حاشیه های سیاسی عمل نمایند اظهارداشت: افرادی موفق خواهند بود که در هر شرایطی و دور از شرایط سیاسی موجود، بتوانند اقدامات موثریی در جهت ارائه خدمات مناسب در حوزه سلامت ارائه نمایند.

دکتر ایمانیه همکاری و تعامل مستمر با سایر دستگاههای اجرایی را مهم برشمرد و افزود: تعامل و استفاده از ظرفیت دیگر سازمان ها و ارگان ها و خیرین می تواند در ارائه عملکرد مناسب و مدیریت صحیح و به جای هزینه ها در حوزه سلامت، تاثیر گذار باشد.

مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاهها در پایان اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توانسته است بدون حاشیه و با ایجاد همدلی و وحدت، کارنامه قابل قبول و موفقی در ارائه راهکارهای مدیریت هزینه های حوزه سلامت ارائه نماید که قابل تعمیم به سایر دانشگاههای کشور است.

گفتنی است در پایان جلسه دکتر ایمانیه از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه و سلامتکده طب سنتی و مراکز آموزشی درمانی دانشگاه بازدید کرد.

پنج شنبه ١ شهريور ١٣٩٧ - ٠٨:١٩ / شماره خبر: ١٨٠٢١٠ / تعداد نمايش: 28

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top