قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 291600
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۱۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

واکنش - سعد الحریری - به سخنان دبیرکل حزب‌الله درباره تشکیل دولت لبنان

العالم - لبنان

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی اخیر خود به مناسبت عید آزادسازی دوم گفت: برخی از محافل جریان سیاسی «۱۴ مارس» لبنان می‌گویند که علت حقیقی تاخیر در تشکیل دولت جدید، این است که دادگاه بین المللی می‌خواهد در ماه سپتامبر حکمی (در پرونده ترور رفیق الحریری) صادر کند. به کسانی که به دادگاه بین المللی لاهه مراجعه می‌کنند، می‌گوییم که با آتش بازی نکنید، حکم این دادگاه برای ما ارزشی ندارد .

بر اساس گزارش وبگاه اینترنتی روزنامه «المستقبل»، این اظهارات نصرالله با واکنش «سعد الحریری» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان روبه‌روشد.

وی گفت: موضوع تشکیل دولت به هیچ موضوعی دیگر ارتباطی ندارد؛ مسأله تنها «سهمیه‌ها» است و احزاب سیاسی خواهان سهمیه‌های بیشتری هستند. درباره دادگاه بین‌المللی (باید بگویم) موضع حزب‌الله در قبال آن مدتهاست که مشخص است و تغییر نکرده ، این صحبت برای من جدید نیست. اما همه موضع من را درباره دادگاه لاهه می‌دانند ، زمانی که به این دادگاه مراجعه کردم به آنها گفتم آنچه برای من مهم است امنیت و ثبات کشور است ولی عدالت نیز باید محقق شود.

سعد الحریری که در جمع اصحاب رسانه در منزل خود در بیروت (معروف به بیت‌الوسط) صحبت می‌کرد، افزود: من کاملا به اختیارات خود به عنوان نخست‌وزیر مکلف و آنچه در قانون اساسی در این باره آمده، آگاه هستم  و بر همین اساس رفتار می‌کنم؛ اگر هر گروه سیاسی ملاحظاتی دارد آن را اعلام کند.

وی ادامه داد : هیچ طرفی جز قانون اساسی برای من برهه زمانی معین (برای تشکیل دولت) مشخص نکرده است، من نخست‌وزیر مکلفم و من همان کسی هستم که با همکاری رئیس‌جمهور، کابینه را تشکیل خواهم داد.

سعد الحریری تصریح کرد: مسئولیت تسریع در تشکیل دولت بر عهده تمام طرف‌ها برای جلوگیری از متشنج شدن وضعیت اقتصادی است و اگر کابینه جدید بزودی تشکیل نشود من اسامی تمامی کسانی را که در این مسیر سنگ‌اندازی می‌کنند، اعلام خواهم کرد. با رئیس‌جمهور عون تماس گرفتم و توافق شد برای صحبت درباره تشکیل دولت جدید طی چند روز آینده با او ملاقات داشته باشم.

وی در خصوص طرح روسیه برای بازگشت آوارگان سوری گفت: باید با روس‌ها برای اجرایی شدن این طرح همکاری کنیم، این وظیفه ماست، بله ما می‌خواهیم همه آوارگان به کشورشان بازگردند اما همه ما می‌دانیم جامعه بین‌المللی حاضر نیست هیچ پولی برای تحقق این موضوع پرداخت کند.

سعد الحریری در سوم خرداد ماه (حدود 4 ماه پیش) مأمور به تشکیل کابینه شد و این امر تا به امروز به دلیل برخی اختلافات میان احزاب به تأخیر افتاده است.

فارس

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top