قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 292305
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۴۰

مجالس عزاداری محرم راهی برای رسیدن افراد به شخصیت حسینی

حجت الاسلام حیدری کاشانی-کارشناس برنامه «سمت خدا»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدباقر حیدری کاشانی شامگاه پنجشنبه در جمع عزاداران حسینی در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه خداوند شرط رسیدن انسان به سعادت دنیا و آخرت را سه عامل معرفی می‌کند، اظهار کرد: در وهله اول باید اهل تقوی الهی باشیم. یعنی از سمت غیر خدا به سمت خدا مهاجرت کنیم و در این مهاجرت نیاز به‌وسیله است که نبوت و امامت وسیله مهاجرت به سمت خدا هستند و هنر انسان در زندگی در حال مسابقه جهانی، بندگی خداوند است.

وی ادامه داد: دومین شرط این است که مهاجرت به‌سوی خدا باید در معیت ولی خدا باشد و سوم اینکه مجاهدت درراه خدا، راه ولی خدا، راه امامت، ولایت و مهدویت است که در این مسیر باید تلاش و مجاهدت کرد. سیر و سلوک مهدوی یعنی مهاجرت به سمت خدا در معیت ولی خدا و با مجاهدت درراه ولی خدا.

محقق و پژوهشگر حوزوی با تأکید بر اینکه صحبت از مهدویت صحبت تشریفاتی نیست، بیان کرد: در اینجا صحبت هلاکت و سعادت انسان مطرح است و ما نیازمند سلوک مهدوی هستیم. ما باید به دنبال عرفان عاشورایی و سلوک مهدوی باشیم که این عرفان منشوری به نام زیارت ناحیه مقدسه دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری کاشانی با اشاره به اینکه در ابتدای این زیارت اولین گام در بندگی خداوند رحمان رفتن به سمت وحدانیت و توحید است، گفت: در این زیارت با پیامبران الهی هم‌عهد و پیمان شده و در سلوک الهی آن‌ها وارد می‌شویم و شخصیت نفسانی و شیطانی را از خود دور می‌کنیم.

وی افزود: کید شیطان ضعیف است ما باید با بندگی خدا قوی شویم. باید در مسابقه بندگی به‌جایی برسیم که از مقرب‌ترین ملائک الهی بالاتر رویم و راه آن پیدا کردن شخصیت حسینی است. تمام مجالس محرم و صفر برای رسیدن به شخصیت، اخلاق، مرام و ادب حسینی است و جز این باشد این مجالس رسالتشان را انجام نداده‌اند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدری کاشانی خاطرنشان کرد: نشستن در مجالس امام حسین (علیه‌السلام) آغاز راه بندگی است و در این مسیر در معیت امام معصوم می‌توان از مقرب‌ترین ملائک بالاتر رفت و به قرب الهی رسید.

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

سفارش آنلاین انواع آگهی ها

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top