قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 293501
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۵۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

رونمایی از کتاب زندگی‌نامه شهید مهدی زین‌الدین در قم

کتاب تنها زیر باران مربوط زندگی‌نامه شهید مهدی زین‌الدین در قم رونمایی شد.به گزارش قم پرس؛ آئین رونمایی از کتاب زندگی‌نامه شهید مهدی زین‌الدین با عنوان «تنها زیر باران» در خانه موزه شهیدان زین‌الدین برگزار شد.
این مراسم با حضور خانواده شهیدان زین‌الدین، کاجی و فتوحی از سرداران جنگ تحمیلی، بیطرفان معاون هماهنگ‌کننده سپاه قم، مسئولان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، برخی از مسئولان استانی و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
نویسنده کتاب تنها زیر باران در این مراسم، اظهار داشت: کتاب تنها زیر باران حاصل بیش از 100 مصاحبه بوده و بیش از 80 درصد این کتاب توسط مصاحبه‌های تولیدی توسط نگارندگان این کتاب است و از کتاب‌های دیگری که پیرامون شهید مهدی زین‌الدین نوشته‌شده نیز در این کتاب استفاده‌شده است.
مهدی قربانی با بیان اینکه این کتاب روایتگر جامع و کامل زندگی شهید مهدی زین‌الدین است، افزود: کسانی که شهید مهدی زین‌الدین را می‌شناسند ممکن بوده نواقص و ایراداتی از این کتاب بگیرند و خاطراتی ممکن است از شهید وجود داشته که در این کتاب ذکر نشده است که در چاپ‌های بعدی نواقص رفع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در این کتاب از شهید مجید زین‌الدین نیز توضیحاتی ارائه‌شده است زیرا ایشان برادر گرامی شهید مهدی زین‌الدین بوده و بخش مهمی از زندگی ایشان را تشکیل می‌دهند.
قربانی ادامه داد: کتاب تنها زیر باران سیری روایی دارد و این کتاب به صورت روایت از خانواده، دوستان و همرزمان شهید زین‌الدین پیرامون دوران بدو کودکی تا شهادت ایشان سیر جامعی را ارائه می‌دهد.
در ادامه احمد فتوحی از فرماندهان دفاع مقدس اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی استوار بر ولایتمداری است و ولایتمداری یعنی در هر شرایطی همراه با ولایت باشیم، از دستوراتش تبعیت کرده و دل‌های خود را مطیع فرمان‌های ولایت کنیم.
ایشان با بیان اینکه امروزه برخی بوده که مدام از مقبولیت در کشور سخن می‌‌گویند، افزود: برخی از این سخنان زیبا استفاده می‌کنند اما تنها قصد فریب مردم را دارند، جمهوری اسلامی مقبول‌ترین نظام بوده و در مقام عمل نیز این موضوع ثابت‌شده است.
وی به بیان خاطراتی پیرامون شرایط سخت منطقه جزایر مجنون پرداخت و خاطرنشان کرد: در جریان حفظ جزایر مجنون شرایط به‌گونه‌ای سخت شده بود که 5 فرمانده گردان شهید شدند و جنازه آن‌ها در میدان رزم باقی ماند، اما رزمندگان به فرمان ولایت‌فقیه در این شرایط باقی ماندند و از کشور خود در مقابل دشمنان با تمام توان خود دفاع کردند.
فتوحی با بیان اینکه حفظ جزایر مجنون تجلی قدرت معنوی حاکمیت ولایت بود، ادامه داد: ما با گلوله‌های محدود در مقابل دشمنی ایستاده بودیم که در طول یک روز یک‌میلیون گلوله به منطقه شلیک می‌کرد و از طرف دو پایگاه هوایی به ما حمله می‌شد اما وقتی به گوش رزمندگان رسید که امام خمینی(ره) فرمان به حفظ جزایر دادند، رزمندگان تمام وجود خود را در راه حفظ جزایر مجنون فدا کردند.
یادگار هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه جزایر مجنون محک مجاهدان فی سبیل الله بود، گفت: شهید مهدی زین‌الدین برای بنده تعریف می‌کرد که بسیاری از رزمندگان در راه حفظ جزایر مجنون شهید شده و من خیلی تنها شدم و تنها انگیزه من برای ماندن در این شرایط سخت سخن امام خمینی(ره) مبنی بر حفظ جزایر مجنون بود.
وی بیان کرد: امروزه دست‌انداز و سختی‌های زیادی برای ولایتمداری وجود دارد، اما باید با مقاومت زیاد از این سختی‌ها گذر کنیم و این موضوع یک هنر است، نباید شرایط جامعه به گونه‌ای باشد که جوانی مانند شهید حججی در صدها کیلومتر دورتر از وطن برای حفظ امنیت ما سر خود را فدا کند اما ما با وجود این امنیتی که در کشور وجود دارد دین‌دار و ولایتمدار نباشیم.
اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم
22

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top