کد خبر: 295946
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

پیام فرماندار قم به مناسبت 16 آذر روز دانشجو

آرمان استکبارستیزی و نفی ظلم همواره به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین درس‌های مکتب عاشورا برای جوانان ایران اسلامی سرمشق و الگو بوده است. شصت‌ودو سال پیش در چنین روزی، دانشگاه سنگر دانشجو شد و خون پاک دانشجویان که در مقابل شیطان بزرگ سر خم نکردند گواهی سند آزادگی و حق‌طلبی جوانان ایران گردید.

اقدام رژیم استبدادی پهلوی در به خون کشیدن دانشگاه در سال 1332، نمادی است روشن از دشمنی دیرینه استبداد و استعمار با دانش و بینش و درعین‌حال پیروزی و نصرت نهایی مردم ایران در دو دهه بعد، با پیشتازی اهل علم در حوزه و دانشگاه نمونه‌ای واضح است از قدرت بی‌نهایت علم توأم با ایمان. قدرتی که نه تنها سالیان سال استبداد و یکه سالاری داخلی را در هم شکست، بلکه هشت سال در مقابل دشمن خارجی و همه حامیانش ایستاد و از کیان کشور و عزت ملی ایران دفاع کرد.

۱۶آذر به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است.

آنچه مسلم و اثبات‌شده است، این است که مجاهدت و دانش‌پژوهی دانشجویان ایران اسلامی که شهید علی محمدی و شهید شهریاری و شهید تهرانی مقدم‌ها را در کارنامه خود دارد، همراه با تزکیه نفس در جغرافیای ایدئولوژیکی نظام مقدس اسلامی بوده و نه تنها نقشه‌های پیچیده مستکبران را نقش بر آب ساخته، بلکه نسلی دیگراز ایثارگران و شهادت‌طلبان را در میدان‌های علم و دفاع از کیان ایران اسلامی، اثرگذارتر از گذشته، به وجود آورده است.

این‌جانب به سهم خود به‌تمامی دانشجویان و دانش‌پژوهان شهرستان مقدس قم و بخش‌های تابعه این روز را تبریک عرض نموده و امیدوارم در کنار مضجع شریف و مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها از معنویت حاکم در قم نیز بهره‌مند گردند. ان‌شاءالله+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top