قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 295948
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

نحوه پرداخت هزینه و فوق‌العاده سفر و اقامت بیمار و همراه

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی تشریح کرد؛

هزینه سفر به استناد ماده 57 و هزینه اقامت بیمار و همراه به استناد بند 5 ماده 62 قانون تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی قم ، مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در خصوص هزینه سفر گفت: در مواردی که معالجه بیمار مستلزم انتقال وی از روستا به شهر یا از شهرستان به شهرستان دیگر باشد و درمان به طور سرپایی انجام شود، هزینه رفت و برگشت و همچنین هزینه اقامت بیمار و همراه (در صورت نیاز به همراه) و احراز شرایط قانونی پرداخت خواهد شد؛ مشروط بر اینکه امکان معالجه بیمارحسب گواهی پزشک معالج در محل وجود نداشته باشد و در صورت نیاز به اعزام، نحوه آن به تایید شورای پزشکی سازمان رسیده باشد.

منصور آتشی مشمولان کمک هزینه سفر را کلیه بیمه شدگان اجباری، رانندگان برون و درون شهری، قالی‌بافان، کارگران ساختمانی، مقرری بگیران بیمه بیکاری، بیمه شدگان توافقی و بیمه شدگان اختیاری و افراد تحت تکفل آنان، به استثنای بیمه شدگان صاحبان حرف ومشاغل آزاد و مستمری بگیران، مشمول کسر سرانه درمان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه صرفـا بیمه شدگان مزدبگیر مشمول دریافت غرامت دستمزد هستند، گفت: بنابراین هزینه اقامت بیمار و همراه صرفا به بیمه شدگان اجباری که استحقاق دریافت غرامت دستمزد را دارند، قابل پرداخت است.

آتشی به میزان پرداخت کمک هزینه سفر اشاره کرد و گفت: مبلغ هزینه سفر بر اساس وسیله نقلیه و به میزان بهای بلیت با نرخ مصوب (در مورد هواپیما، قطار و اتوبوس و کشتی) و نرخ مصوب اعلام شده توسط مراجع ذی‌صلاح (در مورد سواری) قابل پرداخت خواهد بود. در صورتی که امکان اعزام بیمار به طور نشسته مقدور نباشد، لزوم اعزام بیمار با سواری دربست و با تعداد بلیط مورد نیازجهت مسافرت با اتوبوس یا قطار توسط شورای پزشکی تعیین خواهد شد.

آتشی تصریح کرد: بدیهی است در صورت نیاز بیمار به همراه، مراتب نیز توسط شورای مذکور اعلام می‌شود که در این قبیل موارد مبلغ هزینه سفر بابت همراه بیمار نیز قابل پرداخت خواهد بود.

مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در خصوص هزینه اقامت بیمار و همراه گفت: هرگاه درمان بیمار اعزامی به طور سرپائی انجام شود، معادل 100درصد غرامت دستمزد متعلقه به بیمار بابت هزینه اقامت و در صورت داشتن همراه معادل 50درصد متوسط حقوق یا دستمزد روزانه بیمه شده بابت همراه به وی پرداخت خواهد شد.

گفتنی است، هزینه اقامت بیمار حاصل‌ضرب تعداد روزهای سرپائی در غرامت دستمزد متعلقه روزانه است و هزینه اقامت همراه از طریق 50درصد ضربدر تعداد روزهای اقامت سرپائی، ضربدرمتوسط دستمزد روزانه بیمه شده محاسبه می‌شود.

وی درباره نحوه پرداخت هزینه‌ها اظهار داشت: در صورتی که بیمار، متقاضی دریافت هزینه‌های مذکور به طور یکجا باشد، پس از رفت و برگشت، هزینه‌های مذکور را از شعبه اعزام کننده دریافت خواهد کرد و در صورت نیاز به دریافت آن در دو مرحله، هزینه سفر برگشت و اقامت (در صورت استحقاق) را می‌تواند از شعبه مقصد دریافت کند.

منبع : اداره کل تامین اجتماعی استان قم

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top