آخرین اخبار

کد خبر: 296555
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴
دسته: اختصاصی
پرینت
ایمیل

75 عنوان کتاب جدید مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در قم رونمایی شد

مراسم رونمایی از 75 عنوان کتاب مرکز فقهی و مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) با حضور آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه و سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداری قم در این مرکز برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عسکر دیرباز با اشاره به ویژگی‌های هفته پژوهش اظهار کرد: برنامه‌های این هفته تنها به دانشگاه‌ها اختصاص ندارد و شامل تمام مراکز دولتی است، وزارت کشور و وزارت علوم برنامه‌های هفته پژوهش را به صورت مشترک در سطح ملی و در استان‌ها برگزار می‌کنند.

وی ادامه داد: کمیته داوری در استان قم برای بررسی عملکرد پژوهشگران و فناوران تشکیل شد که از افراد برتر از میان آن‌ها تقدیر شده و جوایزی به این افراد برتر اهدا خواهد شد، هدف از این کار ترویج فرهنگ پژوهش در استان قم است تا مشکلات اساسی استان از طریق پژوهش حل شود.

رئیس دانشگاه قم افزود: حدود پنج هزار دانشجوی مقطع دکترا در استان داریم و پایان‌نامه‌های این دانشجویان باید کاربردی باشد، تاکنون شاهد کاربردی شدن 30 درصد از پایان‌نامه‌های دانشگاهی در استان قم بودیم، ولی باید بیش از این تلاش کنیم که پایان‌نامه‌ها تقاضا محور و کاربردی شوند و مدیران و اساتید دانشگاه‌های مختلف استان در این زمینه تلاش می‌کنند.

دیرباز با اشاره به تقدیر از پژوهشگران برتر استان قم اظهار کرد: مراسمی روز چهارشنبه 28 آذرماه از ساعت 9 تا ساعت 11 در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار می‌شود که سرپرست استانداری قم، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و مهدی کشمیری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: 50 پژوهشگر و فناور برتر در بخش‌های دانشگاهی، دانش آموزی، اساتید و فناوری تقدیر می‌شوند، حتی کسانی هم که به دانشگاه‌ها و مراکز دولتی وابستگی ندارند و به صورت شخصی پژوهش انجام می‌دهند، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های استان قم در تامین جوایز پژوهشگران و فناوران برتر استان مشارکت دارند.+ 0
مخالفم - 0

 

بازدید:
Scroll to Top