قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 297982
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۷ ۲۰:۲۰

تقاضا برای قبرستان اسلامی در میان مسلمانان انگلیسی افزایش یافت

تقاضا برای قبرستان اسلامی در میان مسلمانان انگلیسی افزایش یافته است

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، در جلسه شورای مدیریت اجرای شهر برادفورد در انگلستان، مسلمانان بر افزایش تقاضا برای قبرستان اسلامی در یک دهه گذشته تاکید کردند.

ذولفی کریم دبیرکل مساجد برادفرود در این اجلاس گفت: در سال 1981 تنها 6 قبر اسلامی بنا شده بود در حالی که در یک سال گذشته این رقم به 360 عدد رسیده است که افزایش 9 هزار و 900 درصدی داشته است.

 براساس سرشماری سال 2001 میلادی، جمعیت مسلمانان که بیش از 75 هزار نفر بوده در سال 2011 به 129 هزار نفر افزایش داشته که این رقم افزایش 71 درصدی را نشان می دهد، در این میان آقای کریم نه تنها افزایش جمعیت مسلمانان بلکه کاهش ترک وطن آنان را از دلایل افزایش تقاضا برای قبرهای اسلامی عنوان کرده و گفت: تعداد خانواده های مسلمانی که دلشان می خواهد در بریتانیا دفن شوند زیاد شده به علاوه اینکه جمعیت مسلمانان سالمند نیز رو به افزایش است.

وی افزود: برادفورد یک جمعیت متنوع و جوان داشته و به همین جهت نیز تقاضا برای تدفین اسلامی در این شهر بیشتر نیز خواهد شد. مسلمانان بیشتری خواهان تدفین عزیزان شان اینجا هستند و جوانان دوست دارند به مزار والدین شان سر بزنند.

تازه ترین ارقام دفتر آمار ملی نشان می دهد که برادفورد در فهرست درصد افراد زیر 16 سال در انگلستان در جایگاه سوم قرار دارد. و طبق این آمار 25% جمعیت کل این منطقه را مسلمانان تشکیل می دهند.

 

 گزارش این شورای اجرای نشان می دهد که تا 2-3 سال آینده فضای قبرستان اسلامی پایان خواهد یافت، این درحالی است که طرح توسعه این مکان برای 8-10 ساله آینده در نظر گرفته شده است.

سفارش آنلاین انواع آگهی ها

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top