قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 300106
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۳۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

استفاده از نقشه ‎های غیرمصوب در نبود مجریان ذیصلاح - استراتژی نظام مهندسی تنها برحمایت از اعضا متمرکز نباشد .

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اعلام کرد:

استفاده از نقشه ‎های غیرمصوب در نبود مجریان ذیصلاح/ استراتژی نظام مهندسی تنها برحمایت از اعضا متمرکز نباشد .

تاریخ انتشار: سه شنبه 23 بهمن 1397|   بازدید: 2 |  

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم درخصوص اولویت های جامعه مهندسی و اهداف سازمان نظام مهندسی در دوره هشتم گفت: به طور قطع در شرایط فعلی موضوع تکریم ارباب رجوع و عمل به مقررات ملی ساختمان، از اولویت های جامعه مهندسی است.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری تشریح کرد: با عنایت به پیشرفت تکنولوژی و فن آوری های صنعت ساختمان، تامین نظر مالکان و سرمایه گذاران این صنعت، به لحاظ در نظر گرفتن صرفه اقتصادی و جلوگیری از هدررفت وقت و سرمایه در جهت پاسخ گویی به نیاز روز، باید مورد توجه متولیان امر و اولویت ارائه خدمات جامع مهندسی باشد.

وی با بیان این مطلب ادامه داد: از جمله اولویت های جامعه مهندسی می توان به تعیین تکلیف هرچه سریعتر مشکلات و موضوعات اختلافی فی ما بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور و سازمان نظام مهندسی اشاره کرد.

وی ادامه داد: در عین حال برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب و عاجل جهت ساماندهی خروجی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، با توجه به افزایش بی رویه تعداد مهندسان است و به لحاظ مازاد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی ساختمان، لازم است که متقاضیان ورود به دانشگاه ها، به ورود به رشته های دیگر و مورد نیاز جامعه رو به رشد کشور سوق داده شوند.

ضرورت ارائه خدمات مهندسی در یک زنجیره کامل

صبوری همچنین خواستار تفویض اختیارات بیشتر به مدیریت های استان ها شد و تاکید کرد: در این راستا باید اختیارات بیشتری به نهادهایی مثل استانداری، راه و شهرسازی، شهرداری و سازمان نظام مهندسی استان ها داده شود و در عین حال از نگاه متمرکز خودداری شود که به نظر می رسد بعضاً دستورالعمل ها و ضوابط با نگاه بر پایتخت و برخی کلانشهرها است.

این مسئول در ادامه سخنان خود خواستار پیگیری مسئولین و دست اندرکاران جهت انجام خدمات مهندسی در یک زنجیره کامل شد و اظهار داشت: بعضاً نیاز است که حتی دستگاه قضایی جهت انجام خدمات مهندسی در یک زنجیره کامل شامل طراحی، نظارت و اجرا، ورود پیدا کند.

وی با ابراز تأسف از اینکه هم اکنون موضوع استفاده قانونی از سازندگان مسکن و ساختمان و به عبارتی مجریان ذی صلاح در پروژه ها مغفول واقع شده است، ادامه داد: به طور قطع با ورود مجریان ذیصلاح به این چرخه، موضوع استفاده غیرقانونی از نقشه های غیرمصوب نیز در دوره زمانی تعیین تکلیف خواهد شد.

سه اصل مهم در سازمان های نظام مهندسی

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم در پاسخ به اینکه سازمان های نظام مهندسی باید بیشتر روی چه اهداف و مسائلی متمرکز شوند، گفت: مسئله اول پیگیری پیاده سازی و رعایت امور مرتبط با اخلاق حرفه ای است که باید با جدیت و اهتمام و به طور مستمر در اولویت شورای مرکزی و سازمان نظام مهندسی استان ها قرار گیرد و فرهنگ سازی جدی در این خصوص بین حرفه مندان مهندسی ساختمان صورت پذیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه دید و استراتژی سازمان های نظام مهندسی نباید فقط بر حمایت صرف از اعضای خود بدون در نظر گرفتن شرایط جامعه معطوف باشد، تصریح کرد: بلکه باید همزمان و به طور موازی علاوه بر مد نظر قرار دادن رعایت کلیه ضوابط و مقررات، ارائه خدمات فنی و مهندسی مطلوب و حمایت از ایجاد اشتغال و ارائه خدمات با تعرفه مناسب و واقعی اعضای خود به عنوان خدمت دهندگان شرایط و ارائه خدمات تمرکز کند.

صبوری در پایان خاطرنشان کرد: به خدمت گیرندگان یعنی مردم جامعه نیز باید در نظر گرفته شود و لازم است که آنها ضمن دریافت خدمات مطلوب، همه هزینه های عدم اجرای قوانین و مقررات فنی بر دوش آنها نباشد و این موضوع قطعاً دوطرفه می باشد.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top