قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 300120
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱:۰۷
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل
تراز انقلاب اسلامی درجشن چهل سالگی

نسخه شهرمقدس قم موسیقی و کنسرت است؟در شهری که تمامی علما و مراجع معظم تقلید با اجرای کنسرت به هر عنوانی شدیدا مخالفت کرده اند می بایست با عناوین ارزشی به اجرای موسیقی صحنه ای یا همان کنسرت روی آورد!!.
آیا مدیران عالی استان با علم به هشدار بزرگان درباره ی ممنوعیت یک مساله در قم می بایست فارغ از تمام مسئولیت ها در این کنسرت حاضر شوند ...کف زنند ..ژست روشنفکری و عکس های یادگاری با سلبریتی ها را به خورد مردم دهند؟
تامل برانگیز آنجائیست که برخی مسئولان اقتصادی و صنفی قم به شدت تمام آستین ها را بالازده اند و حمایت مالی یا اولویت را بر اکران عمومی این قبیل کنسرت ها معطوف کرده اند که این تغییر تاکتیک محل کنکاش است.
هادی دریس "مدیرمسئول "پس از انتشار سرمقاله روز سه شنبه روزنامه اقتصادآینده درباره ی ترویج مشکوک برگزاری کنسرت در قم با اسامی مختلف و گاهی پنهان در عناوین ارزشی تصمیم گرفتم بنا به تصریح قانون مطبوعات به رسالت رسانه ای خویش در استان قم اهتمام بیشتری لحاظ شود.
"‌ماده2قانون مطبوعات:
د - مبارزه با مظاهر فرهنگ استعماری (‌اسراف، تبذیر، لغو، تجمل‌پرستی، اشاعه فحشاء و...) و ترویج و تبلیغ فرهنگ اصیل اسلامی و گسترش‌فضائل اخلاقی. »
در سرمقاله ی روزگذشته دیدگاه و حکم فقهی تنی چند از مراجع و علمای عظیم الشان درباره ی برگزاری انواع و اقسام کنسرت های بامجوز و یا دزدانه در شهر مقدس قم منتشر شد که بهتر دیدم در قالب سلسله نوشتار تبیینی این مباحث را برای برخی مسئولان ذیربط و کم اطلاع یادآوری نمایم.
نخستین مطلب برای مدیرانی که لباس خادمی در شهر مقدس قم بر تن می کنند بایستی در حافظه ی خود هر روز مرور کنند روایت معصومین علیهم السلام درباره ی این جغرافیای متبرک است.
امام صادق علیه السلام می فرمایند:
« إِنَّ لِلَّهِ حَرَماً وَ هُوَ مَکةُ أَلَا إِنَّ لِرَسُولِ اللَّهِ حَرَماً وَ هُوَ الْمَدِینَةُ أَلَا وَ إِنَّ لِأَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ حَرَماً وَ هُوَ الْکوفَةُ أَلَا وَ إِنَّ قُمَّ الْکوفَةُ الصَّغِیرَةُ أَلَا إِنَّ لِلْجَنَّةِ ثَمَانِیةَ أَبْوَابٍ ثَلَاثَةٌ مِنْهَا إِلَی قُمَّ تُقْبَضُ فِیهَا امْرَأَةٌ مِنْ وُلْدِی اسْمُهَا فَاطِمَةُ بِنْتُ مُوسَی وَ تُدْخَلُ بِشَفَاعَتِهَا شِیعَتِی الْجَنَّةَ بِأَجْمَعِهِمْ.
خداوند حرمی دارد که مکه است پیامبر حرمی دارد و آن مدینه است و حضرت علی (ع) حرمی دارد و آن کوفه است و قم کوفه کوچک است که از هشت درب بهشت سه درب آن به قم باز می شود - زنی از فرزندان من در قم از دنیا می رود که اسمش فاطمه دختر موسی (ع) است و به شفاعت او همه شیعیان من وارد بهشت می شوند.».
مقام معظم رهبری در دیدار اخیر مردم شهر مقدس قم در 19 دی از این شهر با عناوین « نقطه عطف انقلاب اسلامی » یا « مرکز و مادر انقلاب » یاد کردند و هشدار دادند : « البته انگیزه‌هایی برای تغییر فضای انقلابیِ قم و کمرنگ کردن روحیه انقلابی و دینی در آن وجود دارد و نباید از مکر دشمن و عوامل آن غفلت کرد».
با این رهنمود که قم مرکز و مادر انقلاب است ؛در شهری که تمامی علما و مراجع معظم تقلید با اجرای کنسرت به هر عنوانی شدیدا مخالفت کرده اند می بایست با عناوین ارزشی به اجرای موسیقی صحنه ای یا همان کنسرت روی آورد!!.
آیا پس از چهل سال شهری که مادر انقلاب است و صدالبته می بایست نقش تربیت محور و فرهنگ ساز برای تمام کشور ایفا کند هیچ ترازی از این انقلاب برای یک جشن ساده و الگو وجود نداشته است که «کنسرت» و موسیقی زنده علاج آن شود ودر لابلای مفاهیم ارزشی پنهانی رونمایی شود!!.
صداوسیمای استان قم با مدیریت موفق یک طلبه ی جهادی که تراز موفقی در رادیو معارف برای تولید برنامه های جذاب دینی و مذهبی بدون استفاده از موسیقی ارائه کرده است با چه توجیهی استفاده از لوگو و پخش زنده بخشهایی از آن به مجری این رویداد موافقت کرد؟ آیا قبل از انعقاد قرارداد پخش زنده مجوزهای قانونی مطالبه شد؟ آیا درج لوگو و اعلام پخش زنده آن از سیمای مرکز انقلاب مهر تاییدی از تمام محتوای آن برای شهروندان تصویر سازی نشد؟
در 19 دی امسال وقتی رهبری معظم انقلاب می فرمایند:« قم سرچشم اصلی و پشتوانه معنوی انقلابی است که دنیا را متحول کرد، بنابراین بزرگان و جوانان قم نباید اجازه دهند دست‌های خائن، قم را از مرکزیت انقلاب، خارج و این حرکت تحولی را در آن کمرنگ کنند. » منظور معظم له از پشتوانه ی معنوی انقلابی چیست؟ و آن بزرگان که نباید اجازه دهند دستهای خائن شیطنت کنند چگونه بایستی کلام این بزرگان در تمام شئون اجتماعی و اداری قم مقدس جاری شود؟
آیا مدیران عالی استان با علم به هشدار بزرگان درباره ی ممنوعیت یک مساله در قم می بایست فارغ از تمام مسئولیت ها در این کنسرت حاضر شوند ...کف زنند ..ژست روشنفکری و عکس های یادگاری با سلبریتی ها را به خورد مردم دهند؟
جنگ اقتصادی کشور با مستکبران ؛ فشار زیادی به فعالان اقتصادی و مردم وارد می کند که حتی منجر به تعطیلی بسیاری از کسب وکارها در قم شده است که اگر 24 ساعته برای گره گشایی از مشکلات این سرمایه گزاران و کسبه ی بازار صرف وقت کنیم باز هم کافی نیست.
تامل برانگیز آنجائیست که برخی مسئولان اقتصادی و صنفی قم به شدت تمام آستین ها را بالازده اند و حمایت مالی یا اولویت را بر اکران عمومی این قبیل کنسرت ها معطوف کرده اند که این تغییر تاکتیک محل کنکاش جدی است.
به نظر می رسد شورای فرهنگ عمومی از ناحیه ی رصد برخی رویدادها ؛آنالیز و اطلاعات دقیقی دریافت نمی کند و گرنه با شناختی که از دغدغه و ولایتمداری این نخبگان وجود دارد ؛بی حرکتی و سکوت مقابل این ناهنجاری ها ملاحظه نمی شد.
از دیگر ابهامات این چنین اتفاقات قانونی یا فراقانونی در شهر مقدس قم نقش شورای تامین به عنوان نظاره گر و آخرین سنگر مقابله با اقدامات مغایر با منویات مقام معظم رهبری و علمای بزرگ حوزه است که بر پیچیدگی های این ماجرا می افزاید.
مطابق با ماده 23 قانون مطبوعات حق پاسخگویی به این دغدغه های فرهنگی محفوظ است.
این سرمقاله در روزنامه اقتصادآینده چهارشنبه منتشر شده است

+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top