قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 301660
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰

مسابقات بین‌المللی در فرهنگ‌سازی مباحث قرآنی در طلاب مؤثر است

«حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحمید جزایری» در گفت‌وگو با مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، با اشاره به برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی در بهار سال آینده  در قم، به راهکارهای مأنوس شدن طلاب جوان با قرآن کریم پرداخت و عنوان کرد: ما هر چه با قرآن کریم مأنوس شویم، از نور آن بهره‌مند خواهیم شد.

وی افزود: ما ابتدا باید از جایگاه قرآن کریم شناخت پیدا کرده، ویژگی‌های قرآن را بشناسیم و انس با قرآن، در شناخت دقیق مفاهیم آن متوقف است.

معاون آموزش جامعه‌المصطفی گفت: مرحله دوم انس با قرآن، حرکت به سمت فهم معارف قرآن کریم و مرحله سوم، تلاش برای اجرای معارف قرآن کریم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جزایری بیان کرد: افرادی مانند «شیخ طبسی» و «شیخ طوسی» برای فهم قرآن کریم و عمل به مفاهیم آن کوشیدند.

وی ادامه داد: حالاتی که درباره علمای پیشین بیان شده است، نشان‌ می‌دهد که این بزرگواران هیچ گاه خود را بی‌نیاز از معارف قرآن کریم نمی‌دانستند و تفاسیر بزرگی که از علمای شیعی بوده و در رأس آنها در عصر حاضر آثار امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی، نشان‌دهنده اهتمام بزرگان شیعه به قرآن کریم است.

معاون آموزش جامعه المصطفی خاطرنشان کرد: زندگی طلبه بدون قرآن، مانند جسدی بدون روح است که آرام آرام از بین می‌رود و این قرآن باید از معبر اهل‌بیت(علیهم‌السلام) عبور کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جزایری تأکید کرد: زندگی بدون قرآن و عترت(علیهم‌السلام)، نوعی از زندگی بی‌روح است که انسان را به جای سعادت، به سوی گمراهی هدایت می‌کند و تنها راه موفقیت طلاب، پی‌گیری مسیر قرآن و عترت(علیهم‌السلام) است.

وی مطرح کرد: سیر مطالعات قرآنی برای طلاب جوان باید به صورت مرحله‌ای انجام شود و در گام نخست باید به صورت آشنایی با ظاهر قرآن و تلاوت زیبای قرآن انجام گردد. گام دوم درباره آشنایی با تفاسیر است که تفسیر مجمع البیان و تفسیر المیزان، دو نوع شاخص تفسیر است که طلاب باید به صورت مستمر به مطالعه این دو بپردازند.

معاون آموزش جامعه‌المصطفی ادامه داد: گام سوم، تأمل بیشتر در مفاهیم الهی است و طلاب در این مرحله باید آرام آرام در جهت عمل به این مفاهیم بکوشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین  جزایری با تأکید بر اهمیت مسابقات خطابه قرآن کریم برای طلاب جوان تصریح کرد: بی‌شک، این مسابقات در هدایت طلاب و فرهنگ‌سازی مباحث قرآنی در طلاب مؤثر است.

وی ابراز کرد: قرآن کریم و آیات آن سبب حیات و نورافشانی ظلمات است و برای من بارها پیش آمده که در موقعیت‌های مختلف و در تنگناها و غربت‌ها، مفاهیم قرآن کریم به مدد آمده است.

معاون آموزش جامعه‌المصطفی یادآور شد: در روزهای سخت و لحظه‌هایی که افسردگی بر انسان غالب می‌شود، قرآن کریم می‌تواند به مدد انسان‌ها بیاید و شیرین‌ترین آنها در ایام جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس بود که در آن شرایط سخت و دشوار و در پیچیدگی‌های ایام جنگ، قرآن کریم به داد مردم ایران رسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین  جزایری در پاسخ به این گزاره که «ارادت خود را به کلام الهی در قالب جمله‌ای بیان کنید»، گفت: قرآن، اقیانوسی است که ما قطره‌ای از آن را نیز برداشت نکرده‌ایم.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top