قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 301663
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۵۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

طنین همدلی با حضور هنرمندان ترکمنستانی در کیش

« رضا خانیان» جمعه شب در گفتگو با خبرنگار فرهنگی اقتصادآیندهبا اشاره به جزئیات و تشریح برنامه های این گروه از هنرمندان ترکمستانی گفت: با هماهنگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به دعوت معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، گروه 23 نفره هنرمندان ترکمنستان، نوروز امسال با سفر به جزیره کیش و با اجرای برنامه‌های متنوع در جشن نوروز 98 این جزیره حضوری فعال خواهند داشت.
وی اظهار داشت: این گروه متشکل از برجسته‌ترین هنرمندان حرکات آیینی، موسیقی، ترکمنی،، نمایش صنایع دستی و آداب و رسوم ملی ترکمنستان است.
رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان یادآورشد: این گروه 23 نفره از هنرمندان برجسته ترکمنستان، از تاریخ 27 اسفند 97 تا 5 فروردین ماه 98 با حضور در جزیره زیباث کیش، هنرهای آیینث و آداب و رسوم نوروزث مردم ترکمنستان را براث بازدیدکنندگان و دیگر مردم و مسافران حاضر در این جزیزه به نمایش خواهند گذاشت.
خانیان درعین حال افزود: هنرمندانی از آکادمی هنرهای ملی ترکمنستان در عشق‌آباد و شهر باستانی مرو در این گروه 23 نفره مشارکت دارند.
وی خاطرنشان کرد: ترکمنستان یکی از کشورهایی است که نوروز در آن به صورت باشکوه جشن گرفته می‌شود و آداب و رسوم مشهور این جشن همچون پخت سمنو در میان مردم رواج دارد.
ر ادامه این دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در ترکمنستان گفت: آمادگی داریم برای فعال‌تر کردن ارتباطات فرهنگی دو کشور بر اساس برنامه مبادلات فرهنگی تلاش کنیم و بر همین اساس طی دو ماه گذشته زمینه حضور گروه 23 نفره هنرمندان ترکمنستان در جشن جهانی نوروز در کیش را با دستور مساعد شما فراهم کرده‌ایم.

** تاکید بر اجرای مبادلات فرهنگی تهران - عشق آباد در سال 2019

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در پاسخ به این سوال اقتصادآیندهدرباره آخرین وضعیت مبالات فرهنگی تهران - عشق آباد هم ، اظهار داشت: با اجرای برنامه مبادلات فرهنگی در سال 2019 که از سوی رییس جمهور ترکمنستان سال «ترکمنستان مهد شکوفایی» نامگذاری شده است، تلاش می کنیم در هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن برنامه‌های ملی این کشور برای این سال مشارکت کنیم.
خانیان گفت: بر همین اساس آمادگی داریم هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران و هفته فرهنگی ایران در ترکمنستان را در سال 1398 برگزار کنیم.
رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه پیشنهادات خود، برای برگزاری هفته دوستی کودک در پایتخت‌های دو کشور، برگزاری هزاره بزرگداشت ابوسعید ابوالخیر در دو کشور با مشارکت سازمان منطقه‌ای اکو، تبادل گروه‌های فرهنگی و هنری در زمینه موسیقی و تئاتر، نمایش فیلم‌های ایرانی در سینماهای عشق‌آباد و شهرهای بزرگ ترکمنستان و نمایش فیلم‌های سینمایی ترکمنستان در ایران، ارتباط مراکز اسناد و میراث فرهنگی دو کشور، حضور هیأت‌های رسانه‌ای و دیگر بندهای برنامه مبادلات فرهنگی اعلام آمادگی کرد.
خانیان همچنین از اعلام آمادگی قبلی رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان برای مشارکت گروه های هنری ایران برای مشارکت در جشن رسمی نوروز امسال در عشق‌آباد و شهرهای مرو و ترکمن‌آباد خبر داد که البته هم اکنون حضور گروه های هنری ترکمنستان در نخستین سفر خود به ایران همزمان با نوروز 98 در جزیره زیبای کیش به اجرای برنامه می پردازند.
فراهنگ ** 1355 **

انتهای پیام /*


+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top