قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 302717
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

قم روز گذشته با خطر سیل مواجه بود

بهرام سرمست روز یکشنبه درجلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران قم، افزود:بارش روز گذشته موجب آبگرفتگی بخشی از مناطق شهری قم شد و این مساله نشان می دهد همچنان به آمادگی بیشتر نیاز داریم.
وی خاطرنشان کرد: ممکن است رگبار پراکنده در یک استانی هیچ خسارتی نداشته باشد، ولی چنین بارش هایی در شهر قم می تواند با خسارت هایی همراه باشد.
وی گفت:وضعیت قم اقتضا می کند تدابیر لازم برای مقابله با سیلاب اندیشیده، آمادگی دستگاه های اجرایی نیز حفظ و تقویت شود.
سرمست تاکید کرد: اداره کل هواشناسی باید گزارش لحظه به لحظه از لکه ها باران زا در بالادست رودخانه قمرود و شهر قم که می تواند بحران ساز باشد، ارائه دهد تا آمادگی خودمان را برآورد و حفظ نماییم.
وی با بیان این که وضعیت قم هنوز عادی نشده است، اضافه کرد: باید از اتفاقات گذشته درس بگیریم و ضمن ترمیم نقاط آسیب پذیر استان، طرح های آبخیزداری، احداث سد خاکی، ساماندهی رودخانه ها، ترمیم مسیر، آزادسازی حریم، احداث سد و دیوار ساحلی در دستور کار باشد.
وی افزود: آمار و اطلاعات دقیق ورود آب به سدها در هر لحظه ارائه شود و طرح های آبخیزداری در سایر سرشاخه های قمرود نیز انجام شود تا برای سیلاب های آینده مورد استفاده قرار گیرد.
سرمست خاطرنشان کرد: از وضعیت به وجود آمده و تخریب های صورت گرفته گزارش صحیح تهیه شود تا برآورد خسارت ها به دقت صورت گیرد و در اولین فرصت پرداخت شود.
استاندار قم با تشکر از اقدامات شهرداری برای مقابله با سیلاب و همچنین ستاد تسهیلات، گفت: بنده مدیری نیستم که بر اساس گزارش و کاغذ ارزیابی نمایم، بلکه آدم میدان هستم و به صورت حضوری از طرح ها بازدید نموده ام.
وی در ادامه با قدردانی از تعامل و هم افزایی میان مسئولان و مردم قم در کمک به سیل زدگان، گفت: مراجع تقلید در کمک رسانی و امداد به صورت معنوی و مادی پیش قدم شدند و رقم های قابل توجهی برای کمک به مردم سیل زده اختصاص دادند.
سرمست با اشاره به تشکیل ستادهای مردمی کمک به سیل زدگان با حضور افراد خیرخواه و مسئولیت پذیر، افزود: دستگاه های اجرایی به تنهایی و بدون کمک مردم قادر به ارائه خدمات به مردم سیل زده و همچنین مقابله با بحران های این چنینی نیستند.
وی ادامه داد: برای جلوگیری از موازی کاری و هدفمندی اقدامات باید ستاد فعال باشد و تلاش شود هم هماهنگی های لازم صورت گیرد و نیروهای دولتی و مردمی همدیگر را تقویت کنند.
سرمست با بیان این که گزارش تمام آمار و اقدامات انجام شده برای مقابله با سیلاب و کمک به سیل زدگان استان لرستان در قالب ستاد مدیریت بحران تنظیم شود، گفت: هنر مدیریت ما این است که اقدامات را هماهنگ کنیم و به هم پیوند بزنیم تا تعامل ایجاد شود.
وی با اشاره به این که فعالان اقتصادی نیز برای کمک به سیل زدگان پای کار بیایند، بیان کرد: مردم ایران وارث اعتبارات و آموزه های دینی هستند که در طول تاریخ مقوم و مشوق ما برای فعالیت های خیرخواهانه و انسان دوستانه بوده اند.
وی با تاکید بر وحدت و همدلی، بیان کرد: در حالی که قم معین استان های سمنان و تهران است، داوطلبانه معین استان لرستان شد.
استاندار قم تاکید کرد: در روزهای آینده نیز اگر استان خوزستان نیاز به کمک داشته باشد، پای کار می آییم و امکانات دستگاه های اجرایی و ستادهای مردمی در این زمینه بسیج خواهد شد.
وی با تقدیر از عملکرد ستاد تسهیلات سفر، گفت: خدمات ارائه شده به مردم با بسیج همه نیروها و امکانات دستگاه های اجرایی صورت گرفت و اعضای ستاد، نوروزبانان بی نوروز بودند که در قالب ستاد مدیریت بحران نیز پای کار آمدند.
جلسه شورای مدیریت بحران استان قم با حضور اعضای شورا در سالن معصومیه فرمانداری برگزار و اعضا گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه دادند؛ در این جلسه از 2 دستگاه اجرایی فعال در ستاد تسهیلات زائران تقدیر شد.+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top