کد خبر: 302813
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل
حضور پرتعداد و تامل برانگیز سلبریتی ها در قم از کجا هدایت می شود

نمایشگاه دائمی قم یا باشگاه خوانندگان !

مقام معظم رهبری : « البتّه من این را همین جا در پرانتز عرض کنم که انگیزه‌هایی وجود دارد برای اینکه فضای انقلابی قم را تغییر بدهند و روحیه‌ی انقلابی قم و روحیه‌ی دینی قم را کمرنگ کنند »

تعابیر پوششی و مجعول جشن حلال به جای کنسرت ؛ خانوادگی به جای مختلط آیا می تواند رویدادی که می بایست شان و حرمت حریم کریمه اهل بیت را حفظ کند ؛ مباح شمارد ؟

روزنامه اقتصادآینده در سرمقاله روز سه شنبه به قلم هادی دریس مدیرمسئول این روزنامه نوشت:

مقام معظم رهبری: بنده نگران مسئله فرهنگ هستم و اساس، باید تقویت جناح فرهنگی مؤمن باشد، امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند که چه می‌کنند؛ چراکه با مسائل فرهنگی نمی‌شود شوخی و بی‌ملاحظگی کرد.

«البتّه من این را همین جا در پرانتز عرض کنم که انگیزه‌هایی وجود دارد برای اینکه فضای انقلابی قم را تغییر بدهند و روحیه‌ی انقلابی قم و روحیه‌ی دینی قم را کمرنگ کنند؛ انگیزه‌هایی وجود دارد. از کِید دشمن در همه‌ی جنبه‌ها و جوانب نباید غافل شد: از جنبه‌ی اقتصادی که کید و مکر و دشمنی میکند، نباید از کید و مکر و دشمنی او در جنبه‌ی فرهنگی غافل شد؛ مشغولند، انگیزه‌هایی دارند، عواملی را میفرستند؛ باید به این توجّه کرد. بزرگان قم، جوانان قم باید نگذارند تا دستهای خائن، قم را از مرکزیّت انقلاب، از کانون انقلاب ‌بودن بیرون بیاورند و این معانی را در آن کمرنگ کنند. به هر حال قم آن سرچشمه‌ی اصلی است و حوزه‌ی قم آن پشتوانه‌ی معنوی است برای این حرکتی که دنیا را تغییر داد، دنیا را تکان داد و همچنان این حرکت ادامه دارد و هنوز در آغاز راهیم.»

"مقام معظم رهبری 19/10/1397"

اواخر سال 1397 در سلسله نوشتاری نسبت به جریان خزنده ی عادی سازی ابتذال و کنسرت اشاره کردیم که اتفاقات بسیار خوبی در قم رقم خورد.

حرکت مشکوک و قابل تامل فرهنگی که تمایل زیادی برای حضور روزافزون سلبریتی ها در قم و پیشبرد نیات خود؛ در سر می پروراند.

به خوبی می دانیم که سلبریتی ها محدود به خوانندگان و هنرپیشه ها نمی شود و گاهی یک سخنران یا مداح هم می تواند سلبریتی خطاب شود.

در حالی که ذاکران و مادحان اهل بیت شهر مقدس قم برای فارسی زبانان سراسر دنیا برنامه های پرتعداد و جذابی را اجرا می کنند و نصیحت گوهربار حضرت امام خمینی معمار کبیر انقلاب که همواره تاکید داشتند: «مساجد را پرکنید مسجد سنگر است» چراغ راه ماست که نسبت به برخی تحرکات غیرقانونی در قم برای حذف مداحی سنتی و مساجد از برنامه های فرهنگی ، نگرانی شدیدی ایجاد می کند.

روزنامه اقتصادآینده در لبیک به منویات مقام معظم رهبری و جلوگیری از تقدس زدایی از چهره و روحیه ی انقلابی این شهر مقدس نسبت به پرچمداری جریان عادی ساز کنسرت و سلبریتی محور در قم مطالبه می کند که بنا به کدام ضرورت و از کدام منابع مالی ؛ هزینه ی هنگفت این برنامه ها تقبل می شود؟

اینجاست که این سوال پیش می آید که هموارکننده و تسهیل کننده حضور روبه رشد سلبریتی ها با عناوین و قالب های مذهبی نما در قم کیست؟

تعابیر پوششی و مجعول جشن حلال به جای کنسرت ؛ خانوادگی به جای مختلط آیا می تواند رویدادی که می بایست شان و حرمت حریم کریمه اهل بیت را حفظ کند ؛ مباح شمارد ؟

در حالی که سال 98 توسط مقام معظم رهبری به سال رونق تولید ملی نامگذاری شده است ارگانهایی که مسئولیت اقتصادی دارند و متولی محل نمایشگاههای دائمی قم هستند بر اساس کدام مجوز قانونی این مکان را به محل و حیاط خلوتی برای برگزاری اجراهای زنده ی صحنه ای تبدیل کرده اند آنهم بدون مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی !!

حال که دغدغه و نگرانی شدید مقام معظم رهبری نسبت به وضعیت فرهنگی قم علنی شده است در تلاشیم به این پاسخ این پرسش ها دست یابیم:

چرا برخی مدعیان جشن حلال برنامه های فرهنگی خود را در مساجد و حسینیه ها برگزار نمی کند؟ چه عاملی مانع است؟

جریان های عادی ساز از کدام بستر، رویکرد نخ نما شده ی ولنگاری فرهنگی را در قم رواج می دهد؟

حکایت غم انگیز " شما اجرا کن از طرف ما شتر دیدی ندیدی" می تواند چشم پوش این جریانات ظاهرا فرهنگی باشد؟

رویکرد نهادهای نظارتی استان نسبت به رویدادهای بی مجوز قانونی چه خواهد بود؟

در ذیل پوستر این برنامه ؛ اسامی تعدادی از نهادهای دولتی و عمومی قم درج شده است که علاوه بر این ادارات منتظر انتشار پاسخ متولیان ذیربط هستیم.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top