قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 302928
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ۲۰:۵۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

پلیسی هوشمند با عملیاتی شدن سه سامانه از ابتدای سال جاری در استان اصفهان


 

به گزارش خبرنگار اقتصاد آینده از اصفهان/ مهدی معصوم بیگی در این نشست ابتدا اعیاد شعبانیه را تبریک گفت و ادامه داد: ما اقدام آمریکا در مورد تروریستی خواندن نیروی سپاه که ما امنیت خود را مدیون آنها هستیم به شدت محکوم می کنیم چرا که آمریکا در این سالها به همه جهان ثابت کرده است که خود حامی تروریست در منطقه خاورمیانه و تمام دنیا می باشد.

وی در ابتدا با اشاره به اینکه یکی از اولویت های کاری پلیس در سال 98، هوشمند سازی این نیروی خدمتگذار است ادامه داد: در همین راستا از ابتدای سال جاری سه سامانه هوشمند در اصفهان عملیاتی گردیده است و هدف آن ارتقاء نظم و امنیت جامعه و سرعت بخشی به پلیس در عملیات ها می باشد.

فرمانده انتظامی استان در ابتدا به توضیح در مورد سامانه پلیس همراه در اصفهان پرداخت و ادامه داد: در این سامانه اگر پلاک خودرویی را جستجو نماییم وضعیت کلی خودرو مانند: بیمه نامه،معاینه فنی،میزان جریمه و کلیه مواردی که مربوط به یک خودرو است در اختیار نیرو قرار می گیرد و باعث می شود که در حوزه تصادفات ما اشراف کامل داشته باشیم.


 

سردار معصوم‌بیگی با اشاره به اینکه این طرح مزایای فراوان دارد، ادامه داد: این طرح ما را از آزمون و خطا جدا می کند و می توانیم اهداف اصلی خود را برای اطلاع از شرایط یک خودرو دنبال نماییم و وقت رانندگان قانون مند را تلف نکنیم.

وی در ادامه افزود: در این سامانه برگه های جریمه به صورت آنلاین صادر می شود که ما را از صدور برگه های کاغذی بی نیاز می کند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه به سامانه مدیریت خودرو های گشتی پلیس اشاره کرد و ادامه داد: در این سامانه ما از وضعیت استقرار خودرو های خود به صورت آنلاین مطلع هستیم و در صورت امدادخواهی شهروندان سرعت فرستادن گشتی ها به محل حادثه بیشتر می شود.  

مهدی معصوم بیگی در ادامه با اشاره به لزوم نظارت بر رفتار مامورین در حین ماموریت بر روی البسه آنان دوربین های فیلم برداری نصب می گردد که این سامانه حدود 10 ماه پیش به صورت آفلاین و اکنون به صورت آنلاین رونمایی شد.

وی در مورد شیوه کار این دوربین چنین توضیح داد: این دوربین برروی لباس ماموران نصب می شود و از محیط ماموریت یا وقوع جرم فیلم برداری می کند که هدف آن رعایت حقوق شهروندی و استاندارد سازی رفتار ماموران است و اگر به ماموری تعرضی صورت گیرد می توان از تمام مستندات آن استفاده نمود.


 

* مبارزه با قاچاق کالا در زمان جنگ اقتصادی خط قرمز پلیس است

فرمانده انتظامی استان اصفهان عملکرد پلیس در سال 97 در تمامی زمینه های عملیاتی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: حوزه مبارزه با قاچاق کالا با حدود چهار هزار پرونده و ارزش تقریبی کالاهای کشف شده معادل 128 میلیارد تومان و حدود 900 وسیله توقیف شده که کالاهای قاچاق را حمل می کردند از اقدامات شایسته پلیس در سال گذشته است.

معصوم بیگی در همین راستا ادامه داد: حدود 73 انبار مجاز نگهداری کالا توسط مامورین مربوطه شناسنامه دار شدند و بالغ بر 400 تن کالای کشف شده هم امحاء گردید.

وی در خصوص  مبارزه با سرقت اقدامات پلیس را شایسته دانست و ادامه داد: توانستیم 138 باند سرقت را منهدم کنیم و فراوانی در حوزه سرقت، سرقت داخل خودرو 17 درصد، سرقت منزل 28 درصد و سرقت از اماکن نیز با 14 درصد بیشترین فراوانی را دارا می باشند.

این مقام انتظامی در خصوص ارزش کالاهای کشف شده از این باندها خاطر نشان کرد: ارزش این اموال بیش از 67 میلیارد تومان بوده است که به مردم برگردانده شد.

معصوم بیگی در ادامه گفت: در خصوص مبارزه با جعل و کلاهبرداری با 51 باند برخورد قانونی شد که این مقدار نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش یافته همچنین کشف پرونده های کلاهبرداری نیز 14 درصد نسبت به سال قبل با افزایش پیدا کرده است.

39 هزار فقره تصادف در سال 97

وی با اشاره به کاهش محسوس آمار تصادفات در حوزه راهنمایی و رانندگی ولی باز هم این آمار را تاسف بار خواند و ادامه داد: حدود یک هزار و 77 نفر در سال گذشته در استان جان خود را از دست دادند و 18 هزار نفر هم  در این راستا مجروح و مصدوم شدند که سهم تصادفات فوتی درون شهری از 39 هزار فقره تصادف در سال گذشته 47 درصد مربوط به راکبین موتور سوار و 33 درصد عابرین پیاده و 20 درصد هم سایرین بوده اند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: پرتصادف ترین ساعات برون شهری 16 تا 19 و درون شهری 10 الی 12 ظهر می باشد و پرحادثه ترین روز پنج شنبه است و علت غالب این تصادفات عدم توجه به جلو بوده است. 


 

* تریاک رکورد دار کشفیات در سال گذشته است

سردار مهدی معصوم بیگی  در خصوص مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: 34 هزار و 488 کیلو مواد مخدر در سال گذشته کشف و ضبط گردیده که تریاک با 75 درصد بیشترین و 25 درصد مربوط به بقیه مواد مخدر می باشد و حدود 25 هزار نفر نیز در این حوزه از جمله قاچاقچی،توزیع کننده،فروشنده و معتادین دستگیر شده و به زندان فرستاده شدند.

* هدف نیروی انتظامی استان رضایت بیشتر مردم از پلیس است

وی گفت: در سال گذشته به طور میانگین در هر ساعت 313 مورد امدادخواهی از پلیس 110 انجام شده است و بر اساس نظر سنجی ناجای تهران از عملکرد پلیس اصفهان 18 درصد تقدیر و تشکر مردم از پلیس نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و 13 درصد نیز حجم شکایات نسبت به سال قبل کمتر شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان طرح نوروزی را نقطه قوت پلیس در ابتدای سال جاری عنوان کرد و اداممه داد: این موفقیت نتیجه همکاری همه دستگاه ها در ایام نوروز است که نتیجه آن کاهش 32 درصدی فوتی ها و کاهش چهاردصدی مجروحین بوده است. ولی با کمال تاسف اعلام می کنم که حدود هشت هزار و 300 تصادف در ایام نوروز اتفاق افتاد که 50 نفر جان خود را در این ایام از دست دادند.

سردار معصوم بیگی به 15 هزار نیروی پلیس بکار گرفته شده در این طرح اشاره کرد و ادامه داد: 212 پایگاه پلیس و حدود 2600 گشت برای تامین امنیت نوروز امسال به کارگرفته شدند.

*آزاد راه امیرکبیر خسارت بارترین جاده در سال 96

وی در ادامه به آزاد راه امیرکبیر به عنوان خسارت بار ترین جاده اشاره کرد و گفت : برای حل این مساله طرح محور ایمن با ایجاد 12 ایستگاه امنیت و سلامت برای توقف و استراحت مردم در این مسیر ایجاد گردید که نتیجه آن کاهش 400 درصدی جانباختگان این مسیر نسبت به سال قبل بوده است.

وی در خاتمه به اولویت های کاری سال 98 پلیس پرداخت و ادامه داد:  ارتقاء معرفت دینی، انقلابی و جهادی همراه با تعالی رفتار، ارتقاء آمادگی رزم و توان عملیاتی، مقابله با قاچاق کالا و مواد مخدر، تمرکز بر پیشگیری از جرم و مقابله با سارقین و باندهای سرقت، کاهش تصادفات با هدف کنترل و کاهش جانباختگان ناشی از تصادف، تمرکز برمفاسد اخلاقی به ویژه جرایم سازمان یافته، تمرکز برفناوری و سامانه‌های نوین و سرعت‌بخشی به سمت پلیس هوشمند، همچنین توسعه و ارتقاء آموزش با رویکرد مهارت‌افزایی؛ از اولویت‌های کاری پلیس اصفهان در سال پیش رو خواهند بود.

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top