آخرین اخبار

کد خبر: 303103
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ۱۵:۲۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

عرضه سهام 3 شرکت پتروشیمی در بورس

تهران - اقتصاد آینده- مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: سهام سه مجتمع پتروشیمی نوری،بندر امام خمینی و بوعلی امسال در بورس عرضه خواهد شد.


به گزارش روز دوشنبه اقتصاد آینده به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، جعفرربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس درباره میزان تولید این شرکت در سال گذشته گفت: آمارهای نهایی در حال جمع بندی است اما 95 درصد از ظرفیت تولیدی برنامه ریزی شده در سال گذشته محقق شده است و با بهره برداری از پروژه‌هایی مانند پتروشیمی ایلام، پتروشیمی لردگان و پالایشگاه بید بلند 2 میزان تولید نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.
وی افزود: طرح جمع آوری گازهای مشعل مناطق نفت‌خیز جنوب یکی از مهمترین پروژه‌های بالادستی نفت است که در هلدینگ خلیج فارس تعریف شده است. اقدامات اولیه این پروژه در سال گذشته آغاز شده است و بعد از بهره‌برداری، گازهای فلر مناطق نفت‌خیز جنوب جمع آوری شده و به پالایشگاه بید بلند 2 منتقل می‌شود و بعد از تصفیه و جداسازی به عنوان خوراک پتروشیمی های پایین دست مصرف می شود.
ربیعی در مورد برنامه‌های این مجموعه در سال 98 گفت: سهام سه پتروشیمی نوری، بندرامام خمینی و پتروشیمی بوعلی طبق قولی که داده شده سال جاری در صورت فراهم شدن شرایط در بورس عرضه خواهد شد. ساز و کار شفافیت مالی پتروشیمی نوری نیز مراحل نهایی را طی می کند و زمان عرضه این سهام به سازمان بورس بستگی دارد.
مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در مورد طرح پتروشیمی همت که طرح جمع‌آوری گازهای فلر درعسلویه است، گفت: این طرح هنوز زنده و در حال پیگیری است اما جزو پروژه‌های اولویت دار سال جاری نیست.
اقتصام**4018**2022
+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top