آخرین اخبار

کد خبر: 303118
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ۲۲:۱۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

استفاده از هنر در معرفی ارزش‌ها و اعتقادات، از اهمیت به سزایی برخوردار است


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، سیدموسی حسینی کاشانی در نشست خبری هشتمین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین در جمع اصحاب رسانه که صبح دوشنبه بیست و ششم فروردین ماه 1398در سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی برگزار شد، گفت: این جشنواره به همت مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد استان شروع به کار کرده و سعی بر این شده که متناسب با شهر مقدس قم و  ظرفیت و مطالبات اهالی فرهنگ و هنر صورت پذیرد.

حسینی کاشانی با بیان اهمیت جایگاه نماز در روایات دینی تاکید کرد: جایگاه نماز بر همگان روشن است و روایات فراوان در جهت اهمیت نماز اول وقت وجود دارد و با توجه به اینکه قم، مهد دینی و آیینی است، جشنواره هم باید متناسب با همین نگاه باشد.

وی در ادامه با اشاره به ترویج فرهنگ نماز گفت: ما می‌توانیم با ساخت و تولید محتوا به صورت همزمان در ترویج فرهنگ نماز استفاده کنیم که البته این موضوع از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در بیان تاثیرگذاری ابزار رسانه در جامعه عنوان کرد: در باب نماز و نیایش مطالب مختلف در مجالس گفته می‌شود، ولی گاهی تاثیرگذاری یک فیلم کوتاه و حتی عکس را نمی‌توان نادیده گرفت.

مهندس حسینی کاشانی با اشاره به اثربخشی فراخوان این دوره در سراسر کشور افزود: از سراسر کشور آثار ارسالی فراوانی به دبیرخانه جشنواره رسیده که امیدواریم آثار برتر پس از اختتامیه جشنواره به نگاه مخاطب برسد و در قاب تلویزیون و اکران در سینماها دیده شود.

سید موسی حسینی کاشانی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به نگاه نو جشنواره به بخش فیلمهای موبایلی اظهار داشت: بخش فیلمهای موبایلی یک دقیقهای ویژه استان از ابتکارات نو این دوره از جشنواره نماز و نیایش است و تاثیرات این نوع محتوا را می‌توان در پخش و انعکاس آن در فضای مجازی دید و این کار می‌تواند توسط خود مردم نشر پیدا کند.


قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top