آخرین اخبار

کد خبر: 303224
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ۲۲:۲۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

ارتقای دانش قرآنی طلاب را پیگیری می‌کنیم


حسین اسدی، در دیدار با برگزیدگان سومین دوره مسابقات قرآنی طلاب حوزه‌های علمیه جهان اسلام با جانشین رئیس جامعه‌المصطفی تصریح کرد: مسابقات بین‌المللی قرآن با مشارکت و همراهی سه نهاد بزرگ جمهوری اسلامی ایران، یعنی جامعه‌المصطفی، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و سازمان اوقاف و امور خیریه، برگزار شد و در سال جاری، شاهد برگزاری سومین دوره مسابقات بین‌المللی طلاب علوم دینی بودیم.
وی گسترش رشته‌های آزمونی، ترتیل، تفسیر قران کریم و رشته پایان‌نامه‌ها را از شاخصه‌های این دوره از مسابقات بیان و ابراز کرد: جامعه‌المصطفی از برجسته‌ترین مراکز علمی جهان اسلام است که فعالیت‌های قرآنی گسترده و عمیقی را در سراسر عالم پیگیری می‌کند.
اسدی با اشاره به اینکه در سومین دوره مسابقات بیش از ۴۲۰ نفر شرکت کردند، گفت: مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات از طریق تماس تصویری برخط و با بهره‌گیری از فضای مجازی برگزار شد.
وی با بیان اینکه ۵۲ نفر از ۳۲ کشور جهان برای حضور در مرحله نیمه‌نهایی برای حضور در قم دعوت شدند، اظهار کرد: مرحله نیمه‌نهایی مسابقات پنجشنبه گذشته برگزار شد و افرادی در رشته‌های مختلف وارد مرحله نهایی شدند.
این محقق و پژوهشگر علوم قرآنی با اعلام اینکه مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی طلاب علوم دینی جمعه برگزار شد، گفت: برگزاری مراسم اختتامیه در فضایی معنوی و با حضور طلاب علوم دینی جهان، نویدبخش آینده‌ای روشن برای سال‌های پیش روست.
وی ارائه برنامه‌های دانش‌افزایی را در بستر فضای مجازی از اقدامات پیش روی ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی طلاب علوم دینی دانست و گفت: برگزارکنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن همواره به دنبال ارتقای دانش قرآنی طلاب در سطوح گوناگون هستند.
انتهای پیام

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top