قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 303228
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

ترکیه با ایران مکانیسم تجاری جدید راه اندازی می کند

تهران- اقتصاد آینده- وزیر خارجه ترکیه گفت: برای مقابله با تحریم های آمریکا، برنامه ی راه اندازی مکانیسم جدید تجاری مانند اینستکس با ایران را دنبال می کنیم.


به گزارش خبرگزاری رویترز، «داوود چاووش اوغلو» روز چهارشنبه در ادامه بر مخالفت ترکیه علیه تحریم های آمریکا تأکید کرد و گفت: آنکارا و ایران نیازمند ادامه کار برای افزایش تجارت دوجانبه با هدف 30 میلیارد دلار، سه برابر حجم تجارت کنونی هستند.
وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود، گفت: با در نظر گرفتن مکانیسم های کنونی، ما در حال بررسی ایجاد ساز وکارهای جدید مانند اینستکس و بر طرف کردن موانع تجاری پیش رو هستیم.
فرانسه، آلمان و انگلیس اخیراً ساز وکاری تجاری تحت عنوان اینستکس راه اندازی کردند که بر اساس آن مبادلات تجاری میان ایران و کشورهای اروپایی بدون استفاده از دلار واحد پولی آمریکا ادامه خواهد داشت.
به گزارش رویترز، اگرچه وزیر خارجه ترکیه از جزییات این مکانیسم توضیحات بیشتر ارائه نکرد اما استفاده از واحد پول ملی طرفین در مبادلات تجاری از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
در اکتبر (مهر) سال 2017، بانک های مرکزی ایران و ترکیه پس از استفاده از یورو برای مبادلات تجاری به صورت رسمی برای استفاده از ارزهای محلی توافق کردند.
شبس**9473**1917
+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top