قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 303258
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ۱۶:۰۰

تعارض روایات آخرالزمانی فرقه واقفه با دلایل عینی تاریخی

نخستین اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، سعیده سادات موسوی‌نیا در کمیسیون «مهدویت و چالش‌های سیاسی» و در مقاله‌ای با عنوان «بررسی نشانه‌های ظهور با تاکید بر فرقه واققه» اظهار کرد: توجه به مذهب روّات، یکی از مهمترین مسائل در بررسی احادیث مربوط به مهدویت است.

وی افزود: فرقه‌های متعددی در طول تاریخ با ادعاهای مربوط به مهدویت ظهور کرده‌اند ولی اهمیت فرقه واقفه در این است که آنها وجه شیعه را به خود گرفته و برخی از بزرگان به آن گرویده‌اند همچنین آنها کتاب‌هایی را در این زمینه به رشته تحریر درآورده‌اند.

این پژوهشگر دینی با بر شمردن برخی از این کتب عنوان کرد: بررسی روایت وافقه در کنار دیگر فرقه‌ها، ایجاد تعارضی ذهنی می‌کند که در مقاله حاضر به آن پرداخته شده است.

وی ادامه داد: بررسی اسناد روایات واقفه در کنار دیگر روایات این تعارضات را نشان می‌دهد و در حوزه روایات مربوط به نشانه‌های ظهور هم این مسئله دیده می‌شود.

موسوی‌نیا خاطرنشان کرد: اختلاف و سرنگونی عباسیان، یکی از نشانه‌های ظهور برشمرده شده و حتی گفته شده به محض سقوط بنی عباس، ظهور اتفاق می‌افتد در حالیکه هلاکوخان در قرن سیزده میلادی عباسیان را منقرض کرد ولی ظهور رخ نداد؛ هشت حدیث در این زمینه وجود داشته که همگی آنها از سوی واقفی‌ها روایت شده است.

سفارش آنلاین انواع آگهی ها

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top