آخرین اخبار

کد خبر: 303390
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۳۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

رئيس سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور: در يك ماه گذشته ۹۰ تيم امداد تعميراتي سازمان در خدمت سيل‌زدگان بوده‌اند

سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در گفت‌وگو با ایلنا در تشریح اقدامات این سازمان در ارتباط با سیل‌زدگان گفت: بلافاصله بعد از وقوع سیل و در اقدام هماهنگی که در تمامی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستور وزیر شروع شد، فضاهای ۳۷ مرکز آموزشی در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان را در اختیار نهادهای امدادی و اسکان اضطراری سیل‌زدگان قرار دادیم و همزمان نسبت به فعال کردن کارگاه‌های آشپزی برای پخت غذای گرم در تعدادی از این مراکز اقدام شد.

 

وی افزود که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با وجود اینکه عضو ستاد بحران در استان‌ها نیست ولی حسب احساس وظیفه ملی، بخشنامه معاون محترم اول رئیس‌جمهور و دستور مستقیم وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تمامی دستگاه‌های تابعه وزارتخانه، در این مدت در کنار هموطنان سیل‌زده بوده و اقدام‌های متعددی برای کاهش آلام آنها و کمک به بازتوانی خانواده‌ها انجام داده است.

 

پاک‌سرشت ادامه داد: در کنار تامین اقلام ضروری و اهدای کمک‌های نقدی به میزان ۳۲۰ میلیون تومان، کارکنان سازمان، بخشی از حقوق فروردین ماه خود را نیز برای کمک به سیل‌زدگان اختصاص دادند. اما فعالیت اصلی و ویژه سازمان آماده‌سازی و اعزام تیم‌های امداد تعمیراتی بوده است. هر اکیپ تعمیراتی متشکل از مربیان خبره سازمان در رشته‌های تاسیسات، تعمیرات لوازم خانگی و خودرو است که با تجهیزات کامل در مناطق سیل‌زده حاضر شده و نسبت به تامین نیازهای تعمیراتی هموطنان سیل‌زده اقدام می‌کنند.

 

وی تصریح کرد: در یک ماه گذشته بیش از ۹۰ تیم تعمیراتی سازمان به مناطق سیل‌زده اعزام شده و نسبت به تعمیر خودروها، لوازم خانگی و تاسیسات منازل اقدام کرده اند. پیش بینی ما این است که در روزها و ماه‌های آتی که مرحله کمک‌های اضطراری خاتمه پیدا کند و وارد مرحله بازتوانی شویم، نیاز به این نوع خدمات بیشتر خواهد شد و چنانچه دستگاه‌ها یا اصناف ذیربط برای تامین قطعات و مواد مصرفی فعالیت‌های امداد تعمیراتی در کنار ما باشند، می‌توانیم به نحو مطلوبی نسبت به تامین نیازهای تعمیراتی خانواده‌های سیل زده اقدام کنیم. چراکه منابع سازمان برای تامین قطعات و مواد مورد نیاز اکیپ‌های امدادی ابداٌ کافی نیست.

 

پاک‌سرشت در ادامه تصریح کرد که کارگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در رشته آشپزی برای تامین غذای گرم و در رشته خیاطی برای تامین پوشاک مورد نیاز هموطنان مناطق سیل‌زده، آمادگی دارند تا در صورت همکاری سایر دستگاه‌ها، ارگان‌ها یا نهادها و اصناف در تامین مواد اولیه، فعالیت خود را در سطح وسیعی گسترش دهند و شکل‌گیری این نوع زنجیره های حمایت اضطراری می‌تواند در کاهش مشکلات مردم گرفتار فاجعه و افزایش سرعت و کیفیت خدمت‌رسانی، بسیار موثر باشد.

 

پاک‌سرشت در پایان گفت: در اثر سیلاب‌ها و آبگرفتگی‌های یک ماه اخیر طبق برآورد صورت گرفته ۳۵ میلیارد ریال خسارت به مراکز آموزشی دولتی و بخش خصوصی وارد آمده است.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top