قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 303453
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۴۰

اعزام بیش از یک هزار طلبه و روحانی اصفهانی به مناطق سیل زده

خدمت رسانی طلاب خراسان جنوبی به سیل زدگان پلدختر

حجت الاسلام میثم حاج احمد در گفتگو با خبرنگار «حوزه» در اصفهان، در خصوص ورود بسیج طلاب استان اصفهان در بحث کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده و اعزام روحانیون به این مناطق اظهار کرد: از ابتدای شروع سیل در کشور، استان اصفهان معین سه استان گلستان، لرستان و در نهایت خوزستان شد.

وی با بیان اینکه در ابتدا گروه های طلاب جهادی به آق قلا و گمیشان اعزام شدند، افزود: در استان لرستان اکثر اعزام ها به الیگودرز، پلدختر و معمولان و در استان خوزستان به سوسنگرد، حمیدیه و بستان انجام شد که این اعزام ها در قالب گروه های جهادی و بسیج محلی صورت پذیرفت که تاکنون قریب 610 نفر در قالب 17 گروه جهادی به مناطق استان لرستان اعزام شده اند.

رئیس بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان با اشاره به اینکه هنوز هم گروه های جهادی به لایروبی ها ادامه می دهند، تصریح کرد: قریب یک هزار نفر از طلاب و روحانیون در قالب گروه های جهادی بسیج طلاب و روحانیون و عده ای در قالب گروه های جهادی بسیج محلی به مناطق اعزام شدند و اعزام ها هنوز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تمامی اعزام ها با همکاری مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان و بسیج طلاب و روحانیون انجام شده است، اضافه کرد: هنوز متقاضیان زیادی برای اعزام به مناطق ثبت نام کرده اند به طوری که حدود 400 نفر متقاضی در قالب 10 گروه جهادی آماده اند تا جایگزین شوند، اما به دلیل اینکه جا و مکان مناسبی برای نیروهای خدمات رسان وجود ندارد منتظریم تا شرایط مهیا شود.

  • پاسخ به چرایی حضور روحانیون با لباس روحانیت در مناطق سیل زده

حجت الاسلام حاج احمد اذعان کرد: نیروهای خدمات رسان روحانی و طلاب از سراسر استان اصفهان از جمله شهرستان های اصفهان، فریدن، فریدونشهر، تیران، گلپایگان، خمینی شهر، کاشان، خوانسار، آران و بیدگل و ... و با تجهیزات کامل شامل بیل، چکمه و حتی کمک های نقدی و غیرنقدی بسیح طلاب یا حوزه علمیه اعزام شدند.

رئیس بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان در پاسخ به این شبهه که روحانیون همیشه در شرایط صلح فقط مردم را برای رفتن در دل خطرات ترغیب می کنند، گفت: طلاب و روحانیون همیشه به ویژه در دهه 60 و حتی قبل و بعد از انقلاب پیشقراول و مردم دنباله روی آن ها بوده اند و چهار هزار شهید طلبه و روحانی استان اصفهان در دوران دفاع مقدس خود گواه این مدعا است.

حجت الاسلام حاج احمد با بیان اینکه طلاب و روحانیون از جنس مردم و همواره در کنار آن ها خواهند بود، تاکید کرد: امروز که مردم گرفتار شده و نیاز به یاری دارند و تا زمانی که موضوع سیل جمع نشده طلاب و روحنیون در کنار مردم خواهند ماند؛ هم کار فرهنگی انجام می دهند و هم خدمت رسانی خواهند کرد.

رئیس بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان با انتقاد از اظهار نظر برخی سلبریتی ها از حضور طلاب و روحانیون با لباس معمم در مناطق سیل زده، خاطر نشان کرد: این عمامه لباس روحانیت است، مثل اینکه به تیم هلال احمر بگوییم چرا لباس هلال احمر بر تن دارید، این ریا نیست چرا که مردم باید بدانند ما از جنس آن ها هستیم و تا وقتی گرفتاری آن ها حل نشده در کنارشان خواهیم ماند.

انتهای پیام

سفارش آنلاین انواع آگهی ها

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top