قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 303517
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

3271 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در قم پرداخت شد

محمود سیجانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آینده، بیان کرد: پرداخت این تسهیلات ضمن حفظ و تثبیت وضعیت تولید و اشتغال واحدهای دریافت کننده آن، موجب احیای 19 واحد صنعتی استان و بازگشت آن ها به مدار تولید و ایجاد 493 فرصت شغلی جدید در بخش صنعت قم شد.
وی افزود: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قم در سال گذشته، 128 جلسه اصلی و فرعی تشکیل داد که در جریان آن 837 مصوبه در حوزه های مختلف بانکی، تامین اجتماعی، مالیاتی، زیربنایی و سایر بخش ها به تصویب رسید.
وی ادامه داد: درجریان تلاش های صورت گرفته 72 درصد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم با مدیریت و پیگیری استانداری، دبیرخانه کارگروه و همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل محقق شد و توانست نقش بسزایی در حفظ و ارتقاء حوزه تولید استان و واحدهای صنعتی فعال آن داشته باشد.
سیجانی در ادامه با تشریح راهبردهای سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در سال جدید، حفظ تولید و اشتغال در واحدهای صنعتی موجود را از جمله اولویت های سال 98 دانست و گفت: تشکیل کمیته پایش و تامین مواد اولیه، تامین نقدینگی سرمایه در گردش، احیای واحدهای راکد و تعطیل، کاهش هزینه های تولید، شناسایی قوانین مزاحم و موانع تولید و ارائه پیشنهادات رفع آنها از جمله راهبردهای تعیین شده در این زمینه است.
وی، حمایت از توسعه واحدهای موجود، جذب سرمایه گذاری جدید، توسعه پایدار معادن و فراوری مواد معدنی استان و تکمیل طرح های نیمه تمام و توسعه بازار فروش را از دیگر راهبردهای سال 98 قم دانست و ادامه داد: تحریم ها موجب گرایش به مصرف کالاهای تولید داخلی شده که در این زمینه فرهنگ سازی و تبلیغ معرفی کالاهای تولید استان توسط رسان ها ضروری است.
وی بیان داشت: افزایش کیفیت واحدهای تولیدی استان، توسعه واحدهای موجود از طریق افزایش ظرفیت و تنوع، تشکیل کمیته نظارت و طرح های عمرانی، تشکیل کمیته پایش واردات و صادرات، تکمیل اکتشافات طلا، مس و آهن، فعال سازی معادن راکد، پیگیری طرح استحصال مواد معدنی دریاچه نمک از جمله برنامه هایی است که در تدوین راهبرد سازمان صنعت، معدن و تجارت قم مورد توجه قرار گرفته است.
2 هزار و 300 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود 90 درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از 53 هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می کنند.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
7405/ 6133/

منبع : خبرگزاری ایرنا

اقتصاد آینده : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top