قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 303535
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۱۰

کار تخصصی، ضرورت مدیریت بحران سیل است

مسعود حمیدی نژاد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، مسعود حمیدی نژاد، مسئول کمیته اقشار ستاد مردمی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان خوزستان، در نشست مسئولان این ستاد با مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان، گفت: «لزوم کار اصولی برای مدیریت سیل» و «حضور بخش‌ها و تخصص‌های مختلف در عرصه‌ی عمل» دو رکن اساسی هستند که فعالیت این کمیته بر محور آن‌ها استوار است.

وی ادامه داد: اولین چالش این کمیته در مقابله با بحران سیل، مدیریت اردوگاه‌های اسکان سیل‌زدگان بود که در این رابطه، بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای پیشکسوت سپاه به‌عنوان ناظر استانداری، متولی امور کمپ‌های سیل‌زدگان شدند و با نظارت و کنترل مستمر، در جهت شناسایی و رفع مشکلات آن‌ها فعالیت کردند.

تشکیل تیم پزشکی و روان‌پزشکی

مسئول کمیته اقشار ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان خوزستان گفت: از اولین روزهای حادثه سیل با همکاری بسیج پزشکان، تیمی از پزشک‌های فعال و جهادی تشکیل شد که در اکثر مناطق سیل‌زده حضور یافت و همچنین یک تیم روان‌پزشکی با بیش از ۱۱۸ نفر نیروی متخصص سازمان‌دهی شده که وظیفه امدادرسانی روانی در اردوگاه‌ها و مناطق سیل‌زده را بر عهده دارد.

نظارت تیم مهندسی بر ساخت سیل بندها

حمیدی نژاد با تأکید بر اهمیت کار مهندسی در مدیریت بحران سیل گفت: تیم مهندسی کمیته اقشار ستاد مردمی، متشکل از اساتید دانشگاه‌های استان، با کمک به نیروهای جهادی در ساخت سیل بندها، وظیفه نظارت بر کارهای فنی و مهندسی را بر عهده دارد.

وی افزود: کنترل سازه‌های ساختمان‌ها و منازل مسکونی رها شده از سیل و بررسی مقاومت و ایمنی آن‌ها، از برنامه‌های تیم مهندسی ستاد مردمی برای روزهای پساسیل خواهد بود.

توزیع بیش از هزار تن علوفه با همت تیم دامداری و کشاورزی

مسئول کمیته اقشار ستاد مردمی با اشاره به اهمیت دام در زندگی روستایی گفت: تیم دامداری روستایی و کشاورزی کمیته اقشار، متشکل از نیروهای توانمند جهاد کشاورزی است که با تلاش ایشان بیش از یک هزار تن علوفه تهیه و در مناطق سیل‌زده توزیع شد.

وی افزود: علاوه بر آن نیز واحد روستایی کمیته اقشار، با تشکیل گروه‌های دامپزشکی، برای حفظ دام‌ها که سرمایه‌ی اصلی زندگی روستایی هستند به یاری مردم سیل‌زده رفتند.

ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان خوزستان، الگوی کار تخصصی

مسئول کمیته اقشار ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان، در پایان با اشاره به فعالیت تخصصی این ستاد در زمینه‌های گوناگون، تأکید کرد: کمیته اقشار یکی از بخش‌های تخصصی فعال در ستاد مردمی است و باید توجه شود که این مجموعه، یک ستاد معمولی برای صرف پخت و توزیع غذا نیست؛ چراکه ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان خوزستان با به‌کارگیری نیروهای فنی و با تجربه، در زمینه‌های مختلف کار تخصصی انجام داده و لازم است که استانداری نگاه ویژه‌ای به فعالیت‌های این ستاد داشته باشد.

سفارش آنلاین انواع آگهی ها

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top