قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 304588
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۴۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

استان مرکزی در شناسنامه دار کردن انبار کالا رتبه دوم کشور را دارد

«جعفر اصغری» افزود: 44 هزار و 326 واحد از انبارهای کالای این استان امسال برای کسب شناسنامه در سامانه صنعت، معدن و تجارت ثبت نام کردند.
وی ادامه داد: طرح شناسنامه دار کردن انبارهای کالا در استان مرکزی از نیمه دوم سال 95 آغاز شده است که در همان سال 2 هزار و سه واحد انبار دارای شناسنامه شدند.
اصغری بیان کرد: 39 هزار و 342 انبار در سال های 96 و 97 و امسال نیز 260 انبار در نقاط مختلف استان مرکزی شناسنامه دار شدند.
معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: راه اندازی سامانه انبارها و مراکز نگهداری کالا بر اساس ماده 23 آیین نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با هدف مبارزه با قاچاق دنبال می شود.
اصغری بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی مکلف است در این طرح با همکاری جهاد کشاورزی، ادارات کل راه و شهرسازی، اقتصاد و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پست، دانشکده علوم پزشکی، شرکت پخش فرآورده های نفتی، شهرداری ها، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف نسبت به شناسنامه دار کردن انبارها، سردخانه ها و سیلوهای متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی استان اقدام کند.
وی ادامه داد: اشخاص حقیقی و حقوقی در بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی که دارای انبار هستند باید در اسرع وقت به سامانه اینترنتی با آدرس WWW.NWMS.IR مراجعه کنند که در این صورت همه فعالیت های نگهداری، تخلیه و بارگیری زیر نظر سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می شود.
معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: مشخصات و آدرس مالک انبارها باید به صورت دقیق در سامانه ثبت شود تا میزان کالاهای ورودی و خروجی برای جلوگیری از قاچاق کالا و ارز شفاف باشد.
اصغری، استقبال نکردن واحدهای تجاری، صنفی و صنعتی از ثبت اطلاعات در سامانه به علت بروز محدودیت های دارایی و مالیاتی، کمبود منابع مالی برای پشتیبانی هر چه بیشتر طرح و نداشتن آگاهی کامل افراد با سامانه جامع انبارها را مهمترین مشکلات و چالش های این طرح عنوان کرد.
در مجموع بیش از 100 هزار انبار، سردخانه و محل نگهداری کالا در استان مرکزی وجود دارد.
استان مرکزی با بیش از 2 هزار و 900 واحد صنعتی کوچک و بزرک به چهارمین قطب صنعت کشور مشهور است.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top