قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 304725
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۰:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

با همكاري بانك اشپاركاسه آلمان انجام شد؛ پروژه بازساختار ارائه تسهيلات به بنگاههاي كوچك و متوسط

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  پیش از حضور نمایندگان بانک اشپارکاسه در ایران، کارگروه SME Lending متشکل از نمایندگان دستگاههای مرتبط (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، بانک های مرکزی، کشاورزی، تجارت، قرض الحسنه رسالت، صندوق کارآفرینی امید، شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ...) تشکیل و زمینه های همکاری مورد بررسی قرار گرفت. 

این گزارش می افزاید :  بررسی داده ها و دیتای موجود در نهادهای مختلف، لزوم برقراری ارتباط بین این داده ها جهت استفاده بهینه از آنها، نحوه اعتبارسنجی اشخاص حقیقی و بنگاه ها و ضرورت استفاده از روش صحیح اعتبارسنجی در سنجش اهلیت و توانایی بنگاه¬ها جهت دریافت تسهیلات و ... از جمله مواردی است که در این بخش به بحث و بررسی  گذاشته شد .  

     
هیات آلمانی

این گزارش می افزاید :  همچنین بر اساس برنامه ریزی انجام شده ،  جلسات و نشست های تخصصی با نهادهای ذیربط (بانک های تجارت، قرض الحسنه رسالت، کشاورزی، صندوق کارآفرینی امید، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران و ...) به منظور آشنایی با نحوه فعالیت آنها و بررسی زمینه های همکاری های متقابل برگزار شد . 

این گزارش می افزاید :  در این نشست ها با  تاکید بر لزوم تشخیص نیازها و اولویت های طرف ایرانی، فرایند موجود اعتباردهی بانک ها، نحوه ضمانت ها و نحوه اعتبارسنجی موجود مورد بررسی قرار گرفت. در همین زمینه بانک تجارت خواستار تبادل تجارب در زمینه اعطای تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط و فرایند اعتبارسنجی داخلی شد. علاوه بر این بانک قرض الحسنه رسالت تبادل تجارب هم در زمینه سواد مالی و نحوه ارزیابی اثرات اجتماعی منطقه ایی تسهیلات اعطایی را درخواست کرد . همچنین  بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید نیز که از نهادهای اعطای تسهیلات در طرح اشتغال فراگیر روستایی هستند، درخواست استفاده از تجارب آلمان در زمینه ارزیابی و نظارت (M&E) تسهیلات را داشتند. 

 این گزارش می افزاید :   همچنین فرایند فعالیت صندوق های ضمانت در ایران به ویژه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و نحوه اعتبارسنجی شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران در نشست های تخصصی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. 

هیات آلمانی

در پایان این سفر ضمن به روزرسانی برنامه¬ی زمانبندی شده پیشنهادی نیز  مقرر شد با توجه به بررسی نیازها و اولویت-های طرف ایرانی، کارشناسان مرتبط هر موضوع مشخص و برای ادامه همکاری به ایران معرفی شوند. 

لازم به ذکر است از دو بنگاه در استان همدان که از تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید استفاده کرده اند  نیز بازدید به عمل آمد و نشستی تخصصی با یکی از کارآفرینان برتر برگزار و شرایط اخذ تسهیلات از بنگاه متقاضی نیز مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این  مقرر شد در سفر آتی نمایندگان بانک اشپارکاسه به ایران، ده طرح استفاده  کننده از تسهیلات، به صورت تصادفی انتخاب و عوامل موفقیت و عدم موفقیت طرح ها مورد بررسی قرار گیرند. 

هیات آلمانی
 

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top