آخرین اخبار

کد خبر: 304831
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۶:۱۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

80درصد از تلفات حوادث رانندگي معابر شهري، عابران پياده و راكبان موتورسيكلت ها مي باشند

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ" سيد علي حسيني" در اين نشست خبري با اشاره به اينكه يكي از مهمترين دغدغه هاي مهم اجتماعي، مسئله ترافيك مي باشد، افزود: رسانه ها به خاطر دربردارندگي گسترده همه جانبه نقش بسزايي در فرهنگ سازي ترافيكي و كاهش حوادث رانندگي بر عهده دارند.

وي با بيان اينكه تعامل با رسانه در نهادينه سازي بسياري از هنجارهاي اجتماعي در بين افراد مختلف جامعه نقشي اثرگذار دارد ابراز اميدواري كرد: در سايه اين تعاملات خوب از هدر رفت سرمايه انساني در سوانح رانندگي جلوگيري و تحميل هزينه هاي گزاف اين حوادث را از روي دوش توليدات ناخالص ملي كشور برداريم.

اين مقام مسئول در ادامه با اشاره به اينكه به ازاي هر هزار وسيله نقليه 3 نفر در داخل شهرها جان خود را از دست مي دهند و 130 نفر نيز مصدوم مي شوند، خاطرنشان كرد: اميدواريم اصحاب رسانه با فرهنگ سازي صحيح و آموزش نقش مؤثری در پيشبرد كاهش تلفات انساني و خسارات تحميل شده به جامعه ايفا كنند.

وي از مصدوم شدن ميانگين 17 نفر در سوانح رانندگي در معابر شهري استان خبر داد و تصريح كرد: بيشترين علت تصادفات به ترتيب عدم رعايت حق تقدم با 30 درصد، عدم توجه به جلو و عدم رعايت فاصله طولي به ميزان 23 درصد است.

سرپرست پلیس راهور استان مرکزی با اشاره به اینکه عابران پیاده و راکبان موتور سیکلت ها بیشترین آسیب را در تصادفات درون شهری استان، داشته اند بیان داشت: در سال گذشته 80 درصد از تلفات و مصدومان حوادث رانندگی معابر شهری عابران پیاده و موتور سوارها هستند.

سرهنگ "حسینی" در ادامه اظهار داشت: در معابر شهری استان، میانگین متوفیان حوادث رانندگی معابر شهری 46 سال است که در تصادفات عابران پیاده 60 سال و براي راكبان موتور سیکلت ها 41 سال است که این مهم گویای از دست رفتن نسل جوان و پویای جامعه و وارد شدن خسارات جبران نشدنی به جامعه است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات در کمربندی ها ، میادین ، بلوارها و تقاطع ها صورت می پذیرد، افزود: بایستی در راستای رفع نواقص در محل های پر خطر همه دستگاه های ذی ربط در امر ترافیک با پلیس همکاری کنند.

سرپرست پلیس راهور استان در ادامه تصریح کرد: بیشترین سهم تصادفات در سال گذشته به ترتیب مربوط به شهرستان اراک و ساوه بوده و بیشترین تردد خودروها و موتور سیکلت ها نيز در این دو شهر است.

اين مقام انتظامي در ادامه از رفع توقیف 57 هزار و 418 دستگاه خودرو در سال گذشته در استان مرکزی خبر داد و افزود: در سال گذشته 80 هزار جلد انواع گواهینامه در سطح استان صادر شده است.

وي از توقيف يك هزار و 951 دستگاه خودرو با خلافي بالاي يك ميليون تومان نيز در استان مركزي در سال گذشته خبر داد و گفت: با برنامه ريزي انجام شده و اهتمام دستگاه هاي مسئولي در هوشمند سازي سيستم كنترل ترافيكي، تخلفات به صورت آني و از طريق ارسال پيامك به صاحبان پلاك ها ارسال و افراد در جريان جريمه هاي خود قرار مي گيرند.

سرپرست پليس راهور استان مركزي در پايان با اشاره به اينكه آموزش و فرهنگ ترافيك يكي از مواردي است كه مجموعه پليس راهور استان به آن توجه ويژه كرده، خاطر نشان كرد: آموزش 28 هزار و 550 هميار پليس، 17 هزار و 900پليس يار،3 هزار فرهنگ يار پليس و آموزش 5 هزار و 200 نفر از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومي و باربري از اقدامات مهم آموزشي صورت گرفته در سال گذشته در استان است.#

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top