آخرین اخبار

کد خبر: 304862
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۴۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

برگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخابات

استاندار قم تاكيد كرد:

برگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری در دستور کار دست اندرکاران انتخابات

استاندار قم برگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و مشارکت حداکثری را در دستور کار دست اندرکاران انتخابات دانست.

به گزارش قم پرس دکتر بهرام سرمست استاندار قم در اولین جلسه ستاد انتخابات استان قم که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، با بیان اينكه طی چهار دهه گذشته بطور میانگین هر سال يك انتخابات برگزار شده است اظهار كرد: اين مساله نمايانگر توجه ویژه به مردم سالاری در نظام بوده و این مشارکت سیاسی مردم، پشتوانه و سرمایه مهم نظام جمهوری اسلامی است.

استاندار قم عدالت اقتصادی، نظم سیاسی، نظم حقوقی و اجتماعی و نظم فرهنگی و ارزشی را بخشي از كاركردهاي دولت هاي مختلف عنوان و اضافه کرد: در کنار اهمیت این موارد توجه به نظم بین الاذهانی است که نتیجه آن وفاق بین ارکان مختلف قوای حاکم و اعتماد و همدلی با مردم است و فصل مشترک این کارکردها در انتخابات متبلور می شود.

سرمست به آغاز رسمی زمانبندی اجرای انتخابات اشاره کرد و با بيان اينكه تعامل و هماهنگی هیات های اجرایی و ناظر در برگزاری انتخابات سالم امري ضروري است تصریح کرد: برگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص هاي سلامت، امنیت، قانونمندی و حضور حداکثری بعنوان سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری؛ بايستي در دستور کار دست اندرکاران برگزاری انتخابات قرار گیرد.

استاندار قم آموزش را از مؤلفه های اساسی در برگزاری دقیق انتخابات دانست و گفت: اگرچه اعضای ستاد انتخابات استان از تجربه کافی در زمینه برگزاری انتخابات برخوردار هستند، اما آموزش های فنی و حقوقی برای برگزاری هرچه بهتر این حماسه مهم سیاسی ضروری است.

سرمست همچنين شفافیت و نیز مدیریت در هزینه وزمان را از نكات مهم در برگزاری انتخابات دانست و خاطر نشان کرد: برگزاری انتخابات بصورت الکترونیک این موارد را بخوبی تامین می کند.

استاندار قم در پايان ضمن تاکید بر یکپارچگی در بیان اخبار مربوط به انتخابات، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم را بعنوان رئیس و سخنگوی ستاد انتخابات استان معرفی کرد.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه احکام اعضای ستاد انتخابات استان قم توسط استاندار ابلاغ شد.

 


قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top