آخرین اخبار

کد خبر: 304968
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۵۷
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

نخستین اسکروپمپ فاضلابی کشور در قم تولید شد

علی جان صادق پور در گفت وگویی افزود: اسکروپمپ‌های تلمبه خانه شماره 2 فاضلاب شهر قم به دلیل عمر بالا و فرسودگی نیاز به تعویض داشت.
وی، اظهار داشت: با توجه به عدم موفقیت تولید این دستگاه در داخل کشور، برگزاری مناقصه برای خرید از شرکت‌های خارجی در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم ادامه داد: قیمت ارائه شده توسط شرکت‌های خارجی برای ساخت این اسکروپمپ برابر 12 میلیارد ریال اعلام شد که با توجه به هزینه بالا و محدودیت اعمال شده برای واردات به علت تحریم، بومی‌سازی دانش ساخت اسکروپمپ در داخل کشور به جدیت پیگیر شد.
صادق پور، اظهار داشت: پس از طراحی‌های اولیه، با همکاری یک شرکت خصوصی در شهر قم ساخت این اسکروپمپ در قم آغاز شد و در نهایت پس از 6 ماه کار و تلاش، اسکروپمپ با هزینه‌ای با یک پنجم مشابه خارجی در داخل کشور تولید و از خروج مقادیر زیادی ارز از کشور جلوگیری شد.
وی با بیان اینکه این دستگاه به طول حدود 15 متر و ظرفیت پمپاژ 250 لیتر در ثانیه از ابتدای سال جاری در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با بومی‌سازی دانش تولید این اسکروپمپ‌ها در داخل، شرکت‌های آب و فاضلاب سراسر کشور می‌توانند نیاز خود را بدون مشکل خاصی برطرف کنند.
اسکروپمپ‌ها راهکاری ایمن و قابل اطمینان برای انتقال حجم زیادی از سیالات در صنایع آب و فاضلاب با بالاترین بازدهی هستند که گذر مقادیر زیادی از سیال حاوی مواد جامد بدون خطر انسداد از طریق این اسکروپمپ‌ها امکان‌پذیر است.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top