آخرین اخبار

کد خبر: 305082
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۳
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل
رئیس شورای اسلامی شهرستان قم:

قطع برق در بخش های قم مشکل ساز است

جواد ایل سعادتمند افزود: قطع مکرر برق در بخش ها و مناطق روستایی استان، موجب وارد شدن خسارت به لوازم و تجهیزات صنعتی و خانگی مردم می شود که باید از آن در این شرایط سخت اقتصادی، جلوگیری کرد.
وی گفت: قدیمی بودن خطوط انتقال برق با وجود رشد جمعیت در بخش های مختلف قم یکی از عوامل به وجود آمدن مشکل قطعی برق است که برای رفع آن باید شبکه توزیع برق در مناطق شهری و روستایی هرچه سریعتر بهینه سازی و اصلاح شود.
وی ادامه داد: دسترسی همه ساکنان مناطق روستایی قم به آب سالم و بهداشتی یکی دیگر از مسائل مورد توجه شورای شهرستان است که تاکنون اقدامات موثری در این رابطه صورت گرفته اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله است.
سعادتمند گفت: با وجود گران شدن بهای واگذاری انشعابات و قیمت آب در مناطق روستایی همچنان برخی از ساکنان این مناطق در دسترسی به آب سالم و بهداشتی با مشکل مواجه می شوند که حل آن نیازمند همکاری بیشتر مسئولان شرکت آب و فاضلاب روستایی و سایر دستگاه های اجرایی قم است.
وی بیان کرد: افزایش کمی و کیفی راه های دسترسی به شهرها و روستاهای قم نیز از دیگر موضوعات دارای اولویت برای اعضای شورای شهرستان است، چرا که راه دسترسی مناسب، مهمترین پیش نیاز برای توسعه پایدار این مناطق به شمار می آید.
وی با اشاره به مشکل کمبود اعتبارات در بخش های قم، افزود: دسترسی نداشتن به اعتبارت مورد نظر در شهرهای قم، باعث ایجاد مشکل برای ارائه خدمت در شهرداری ها شده است و برخی از شهرها هم اکنون توسط سرپرست اداره می شود که برای رفع این مشکل اعضای شوراهای اسلامی به دنبال استفاده از ظرفیت های قانونی افزایش اعتبارات و همچنین بهره گیری از افراد توانمند برای مدیریت شهری مناطق مورد نظر هستند.
رئیس شورای اسلامی شهرستان قم در ادامه به لزوم تاسیس شهرک گلخانه ای برای ایجاد اشتغال پایدار برای ساکنان شهر قنوات قم اشاره کرد و گفت: اگر این شهرک با حرکت جهادی مسئولان در نزدیکی قنوت دایر شود بیش از 70 درصد مشکل اشتغال جوانان بومی این شهر حل خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین این شهر دارای قابلیت های گردشگری ویژه ای در حوزه کویر نوردی است که در صورت جذب سرمایه گذار و حمایت مسئولان می تواند سهم مهمی در توسعه گردشگری طبیعی قم و ایجاد درآمد پایدار برای مردم منطقه داشته باشد.
شهر قنوات با 15 هزار تَن جمعیت و 287 هکتار مساحت در بخش مرکزی و در 10 کیلومتری شهر قم واقع شده و کار اصلی مردم این شهر کشاورزی و دامپروری است.
استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش جعفریه، کهک، مرکزی، خلجستان و سلفچگان است؛ همچنین قم دارای 127 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از 55 هزار و 865 تن است که در قالب 17 هزار و 385 خانوار زندگی می کنند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top