قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 305199
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۰۰

حضور پرشور طلاب المصطفی در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام ‌والمسلمین علی سجادی‌منش» در گفت‌وگویی، در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت(علیهم‌السلام) مشهد، در خصوص قوت‌ها و ضعف‌ها این نمایشگاه در بخش جامعة‌المصطفی اظهار کرد: تفاوت اصلی در بخش جامعة‌المصطفی در نمایشگاه قرآن، در وسعت نمایشگاه، نوع چینش و امکانات استفاده‌شده بود، ضمن این که در سال گذشته، متراژ نمایشگاه و امکانات کمتر بود، ولی بحمدالله امسال کل سالن بهار به بخش بین‌الملل و جامعة‌المصطفی اختصاص داده شد و غرفه‌ها وسعت خوب و مطلوبی داشت و قسمت میانی سالن به طلاب ملیت‌های مختلف اختصاص داده شد و در فضای دور سالن نیز بخش‌های گوناگون جامعة‌المصطفی به ارائه فعالیت‌های خود پرداختند.

وی اضافه کرد: به نظر من، نکته مثبت نمایشگاه امسال، بحث فضا بود و البته نوع حضور و استقبال طلاب ملیت‌های خاص امسال پرشورتر بود. در این بین، به نظر می‌آید امسال حضور مردم برای استقبال به میزانی کمتر و ضعیف‌تر نسبت به سال گذشته است. ‌

کارشناس‌مسئول فرهنگی و ارتباطات مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی برادران در جامعة‌المصطفی- واحد مشهد در خصوص غرفه زبان فارسی و آموزش‌های مجازی عنوان کرد: این غرفه، غرفه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان بود و ضمناً آموزش زبان فارسی اهمیت بسیاری در دنیا دارد و به همین دلیل، یکی از برنامه‌های جامعة‌المصطفی‌، آموزش زبان فارسی است و در حقیقت، ورودی دانشگاه بین‌المللی المصطفی، یادگیری زبان فارسی است که مشترک بین همه طلاب و دانشجویان است.

سجادی‌منش افزود: این غرفه مربوط بخش زبان فارسی - چه در بخش حضوری و چه در بخش مجازی است؛ بخش حضوری ما از بخش خواهران و برادران تشکیل شده و بخش مجازی نیز مشترک بود و همه می‌توانستند در هر جای دنیا از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: محصولاتی که برای غرفه آورده شد، محدودیت داشت، منتها اصل محصول بحث کتاب‌های آموزشی بود. کتاب‌های آموزشی که جامعة‌المصطفی از آن استفاده می‌کند، شامل دو بخش است: بخشی برای طلاب و دانشجویان حضوری و بخشی برای دانشجویان دانشگاه مجازی است.

کارشناس‌مسئول فرهنگی و ارتباطات مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی برادران در جامعة‌المصطفی- واحد مشهد عنوان کرد: این کتاب‌ها، ویژه‌ هستند که جامعة‌المصطفی تدوین کرده بود و برای آموزش زبان به طلاب و دانشجویان خود از آن استفاده می‌کند. همچنین به جز این کتاب‌ها، می‌توان از پایان‌نامه‌ها و زندگی‌نامه‌های دانشجویان نام برد که به فارسی نوشته شده بود.

سجادی‌منش ضمن بیان این که اهمیت زبان فارسی بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: در این زمینه، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) جملات نابی دارند.

وی افزود: نکته دیگر این که طلاب ما از بیش از صد کشور هستند و طبیعتاً نمی‌توانیم با زبان‌های مختلف آنها برایشان برنامه داشته باشیم و از این رو، زبان مشترک، فارسی  است و از آن ‌جا که در علم و منابع دینی و اسلامی هم زبان فارسی، اصلی است، اهمیت بسیار دارد که طلاب در ابتدای ورودشان آن را فراگیرند. همچنین طلاب و دانشجویان در این‌ جا به جز زبان فارسی، بسیاری از مباحث عقیدتی، احکام، فرهنگ ایران و بین‌الملل و دیگر مسائلی مورد نیاز هر مسلمان و طلبه را در قالب زبان فارسی می‌آموزند و پس از این دوره، رشته‌های خود را در مقاطع انتخاب می‌نمایند.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top