قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 305241
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۳۰
دسته: اقتصادی
پرینت
ایمیل

بازار و صادرات حلقه مفقوده فرش کشور است

به گزارش خبرنگار اقتصادآینده، محمدعلی شجاعی ظهر شنبه در نشست کارگروه فرش دستبافت خراسان شمالی، با بیان اینکه به اندازه کافی نیروی بافنده فرش دستبافت در این استان وجود دارد، اظهار کرد: مشکل اصلی صنعت فرش بازار فروش است، مسلماً اگر فروش رضایت بخش باشد، بافنده خود را بیمه کند.

شجاعی افزود: بافنده فرش دستبافت باید نسبت به خرید فرش اطمینان داشته باشد که این دغدغه اصلی بافندگان خراسان شمالی است.

وی با بیان اینکه تاکنون برنامه‌ای دقیق برای اجرا نداشته‌ایم تا درآمد ارزی را شاهد باشیم، تصریح کرد: چنانچه این شیوه ادامه پیدا کند بازار به دست دیگران می‌افتد.

استاندار خراسان شمالی در ادامه گفت: از سال ۹۳ تا کنون برای بخش صنعت فرش این استان تنها به برگزاری جلسه، دوره آموزشی، نمایشگاه و بازدید اکتفا کرده‌ایم و به عنوان گزارش عملکرد مطرح می کنیم.

شجاعی بیان کرد: مرکز ملی فرش ایران با دادن تابلو به منظور برند سازی نام فرش خراسان شمالی می‌تواند در بخش صنعت فرش دستبافت این استان اکمک کند.

وی بر تکمیل زنجیره تولید فرش در خراسان شمالی تاکید کرد و افزود: متخصصان این صنعت همچون رنگرزی، طراح و … گرد هم آیند تا کار نتیجه بخش باشد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اظهار کرد: متاسفانه تولید کننده و صادر کننده در این استان یک نفر است و این مشکل اصلی عقب ماندن در امر اقتصادی است.

شجاعی اعلام کرد: تعاونیهای تولید نقطه قوت فرش هستند و همچنین اتاق بازرگانی نقش خود را مشخص و از ظرفیت نیروی انسانی زندان، کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید برای توسعه صنعت فرش استفاده شود.

وی با اشاره به تعویق افتادن موزه فرش در خراسان شمالی، گفت: ظرف یک ماه آینده موزه فرش در این استان راه اندازی شود.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top